Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Havonta 370 és 460 kw között...

Havonta 370 és 460 kw között van a villanyora álláspm. Ez normális? Vagy vizsgáltassam ki?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon sokat fizetek, havi szinten 25-35 ezer ft a villanyszámlám. nem tudom hogy miért lehet ilyen nagyon sok, 1 szoba konyhában lakunk, és minden háztartási gépunk uj. szinte mindennel sporunk, cikin hangzik de a párom bennt zuhanyzika munkahelyén, én pedig a gyerekek után fürdök, vagy zuhanyzok, mert a bojlerunk iszonyatosan megtekeri az orát, pedig 2 honapja cseréltük le. A hütönk is uj 1 éve vettük. energia takarékos izzo van minden lápmában. lekapcsolos hosszabitoink vannak. Nagyon idegesit, hogy akár hogyan is sporolunk akkor is ennyi a számla.

A párom nem birja már fizetni egyedül dolgozik én gyesen vagyok itthon a 4 hos picivel! Már nagyon tanácstalanok vagyunk, mert mindig összegyülnek a számlák és egybe küldik utána ki, ami hatalmas nagy összeg, és nem tudjuk magunkat utolérni!

Bocsi hogy ide irtam és hogy ilyen hosszura sikeredett, de már nem tudom mit tegyünk, mert rosszul vagyok ha meglátom a csekket!

lehetséges az hogy valaki még rénk van csatlakozva? vagy lehet az ora rossz? Mit tegyek? Vagy ez teljesen normális?

köszi elöre a válaszokat!!!


2009. ápr. 15. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Az áramszolgáltatónak a szerződés szerint 5 évente cserélni kell(újból hitelesítetre)a mérőket.

Ha a mérő már régebben volt cserélve mint 5 év, jelenteni kell a szolgáltatónak.

(Az elektromos forróvíztárolók, vagy az átfolyós bolylerek nagyon nagy fogyasztók, lehetőleg a kedvezményes tarifájú éjszakai árammal érdemes őket üzemeltetni.

2009. ápr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Szia! Mi is egy egy szobás garzonban élünk, 38 nm-en. másfél éves a lakás, tehát az elektronikai berendezések is újak. Mi ketten vagyunk a férjemmel. Ami áramról megy: 1 hűtő, 2 számítógép (ami állandóan megy esténként), 1 tv, és az elektromos sütő, azt hiszem ennyi.

Mi havonta kb. 4300 ft-ot fizetünk általányba, még eddig nem kellett ráfizetni. 2007 novemberében költöztünk a lakásba, és most 2354 KWh az állás. Nem tudom ebből mit tudsz kiszámolni, de hátha segít.

Szerintem iszonyatosan sok a számlátok. Éjjel nappal kellene égetni a villanyt, és nézni a tv-t, számítógépezni, hogy ennyi legyen. Véleményem szerint meg kellene nézetni egy szakemberrel, mert így anyagilag csődbe mentek tőle.

2009. ápr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1.) A KW az teljesitmény egység, 1 KW=1000 Watt

2.) A KWh az a munka/energia egység. Ha egy ezer Wattos teljesítményű gépet 1 órán át üzemeltetsz, akkor fogyasztottál el 1 KWh.

3.)Nem valószínű, hogy gond lenne az órával.

Nézd meg, hogy ha mindent lekapcsolsz forog-e az óra. Ezzel meggyőződhetsz arról, hogy van esetleg még valaki rá kötve.

4.)Ha szétnézel biztos rájössz, hogy mennyi minden fogyasztód van.

A számítógépek is sokat fogyasztanak, mert sok-sok hűtőventillátor és egyéb kütyü van a maiakban már, mivel nagy a teljesítményük, nagy a fogyasztásuk is.

Sokat fogyasztanak a melegítő rezsók, ventillátorok, légkondi, villany boyler, hajszárító.

5.)A kis teljesítményű fogyasztók, hosszú ideig bekapcsolva szintén.( Töltők stb. , A csengő reduktor, ha nem nyomod a csengőt akkor is fogyaszt)

2009. ápr. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Hát... már megnéztük ugyis hogy lezárunk egyenként mindent de olyankor áll az ora. 2 éve lakunk itt, tehát 2 éves a villany ora!

Már joformán nem használunk semmit, hogy sporoljunk.

Egyedül egy laptop van amit használunk és az sem megy éjjel csak nappal pár orát, és az is ugy hogy feltöltjük és utána aksirol megy. tv.-ni már nem tv.-ünk, ezzel is sporolunk, hifi sincsen bekapcsolva, még készenlétin sincsen, szoval áramtalanitva van. amit még használunk: egy nap 2-3 x a mikro, 1x egy nap a vizforralo, egy db digitális ora, bojler, (de ez csak este kapcsol be, mert nem használok melegvizet, mosogatáshoz a gázon forralok) és 40fokra le van véve. este meg a szobában ég a nagyvillany ami energia takarékos izzoval van ellátva. csengönk nincsen.mosni pedig 2 naponta mosok fele vizben, 30 fokon, és 2 géppel. szoval nem tudom....azt mondta anyosom egyik ismeröse hogy ipari gépek fogyasztannak ennyit mint amit mi. anyukámék ugyan ekkora lakásra a fogyasztásuk 120 kw/ho...

És a lakásom sem nagy 36 m2. klima meg ilyen dolgok nincsenek egyáltalán, csak alap dolgok, de mint mondottam nem is tv.-zünk. (helyete net van:))

Köszönöm a segitségeteket!!

Nem tudom mit tehetnék még hogy kevesebb legyen...:(((((

2009. ápr. 15. 22:38
 5/8 anonim ***** válasza:
kb 4 ezer forintba kerül olyan teljesítmény és fogyasztásmérő digitális műszer amit a konnektorba dugsz, és a rajta lévő aljzatva csatlakoztatott készülékről mért adatokat jelzi ki. Vegyél egy ilyet, nézd végig a készülékeidet. Így reális képet kapsz az egyes fogyasztók teljesítményéről.
2009. ápr. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs véletlen elektromos fűtés? (Hőtárolós kályha, elektromos felfűtésű cserépkályha, olajradiátor?) ugyanis csak ezek indokolnák azt az irdatlan nagy havi fogyasztást! Nálunk 2 és fél szobás családi házban, állandó Tv és számítógép használata, forróvíztáróló, fagyasztók, hűtő, multifunkciós sütő stb. melett is havonta a normál fogyasztás max. 160 KWh./hó, a külön mért éjszakai fogyasztás pedig 120 KWh./hó
2009. ápr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia! Nincsen elektromos fütés, nincsen légkondi, és még csak elektromos sütöm sem!

5-6 dolog megy egész nap, a többi áramtalanitva van

(laptop, net kábel, router van bedugva, a hütö, és egy digitális ora megy egész nap) és persze a hütö sem folyamatosan üzemel mivel leáll egyidöre magátöl.

Most néztem meg az orát tegnap 13 orátol15 kw a fogyasztásom ma 14 oráig!! nem sok ez egy kicsit?

Furi ez az egész!!!! Csak tudnám mi lehet az oka hogy ennyi. Mert nézem folyton az orát , és szinte mozdulatlan. De akkor hogy lehet ennyi?,?????

kiszámoltam igy hogy 15 kw fogyasztással napi szinten egy honapra kijön 440 kw!! iszonyat sok. És nem megy itthon már szinte seemi....:((((

2009. ápr. 16. 15:02
 8/8 anonim ***** válasza:
A fogyasztásmérő a legjobb megoldás szerintem is, én is most akarok venni egyet. Külön-külön ráteszed 1 napra a fogyasztókra és máris megvan hogy mi mennyit fogyasz, így ki lehet szúrni ha valami furcsán sokat visz.
2009. aug. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!