Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ki lehet javítani valahogy...

Ki lehet javítani valahogy ezt a képhibát?

Figyelt kérdés
[link] egy Fuji finepix s7000+egy 2*teleobjektívvel fotóztam.
2011. okt. 1. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, a CA-t még talán, bár az is brutális. De a képszéleken nem tudom, mi történt. Az menthetetlen. Nehezen hihető, hogy bármilyen nem Lensbaby objektív ilyet produkáljon. Olyan, mint valami PS giccseffekt.


Élesítés úgyszintén elég reménytelen. Lehet, hogy PS-ben jobban meg lehet csinálni, Lightroomban egy perc alatt ennyire telt:


[link]

2011. okt. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elég f0s a telém... Hogy csináltad light room ban?
2011. okt. 1. 18:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Basic:

Exposure: +17

Brightness: +17

Contrast: +14

HSL:

Saturation Blue: -100

Saturation Purple -100

Sharpening:

Amount: 112

Radius: 3

Detail: 46

Lens Correction:

Chromatic Abberation:

Red / Cyan: +100

Blue / Yellow: +100


A többi maradt ugyanaz. A színcsatornák lehúzásával sokat javult a CA, de csak azért lehetett megtenni, mert a témában semmi kék és lila nincs. Más képnél ez gond lehet.


Ez a tele kétszerezővel volt használva? Ha igen, azt a kétszerezőt hanyagolni kéne. Nagyon szétmossa a képet. Mint valami Lensbaby...


A Lightroom jó dolog, csak mindig ki kell iratni xmp-be a módosításokat és RAW-ban kell fotózni.

2011. okt. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, nemtudom hogy mi a kétszerező, nekem ilyenem van : [link] csak nem ilyen színes
2011. okt. 1. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!