Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen számológépet vegyek?

Milyen számológépet vegyek?

Figyelt kérdés
Melyik tudja a legtöbbet? pl. kirajzolja a grafikont, megoldja a harmadfokú egyenletet stb... Az a lényeg, hogy minél több mindenre legyen képes.
2011. okt. 1. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyenem volt: [link]

Nagyon szerettem, mert tud bármilyen alapú logaritmust és egy csomó olyan számolást is amire nem is volt egyébként szükségem. és könnyű kezelni, ha már megszoktad.

2011. okt. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nos igen, én is ezt a típust néztem ki, illetve ennek az újabb változatát.

A másik kettő a Sharp EL-5250 [link]


és a Sharp EL-W506

[link]

2011. okt. 1. 12:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezekkel az a baj, hogy iskolában úgy sem használhatod, otthon meg interneten van millió féle program, ami tudja ugyanezeket.
2011. okt. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem nem iskolába kell. Egy olyan vizsgára megyek, ahol azt írták, hogy bármilyet használhatok, csak ne tudjak vele másokkal kommunikálni(szóval nem legyen rajta bluetooth, vagy wifi).
2011. okt. 1. 15:47
 5/8 anonim ***** válasza:

+1 a Casio fx-570ES-nek. Szerintem jobb a kezelhetősége, mint a Sharpnak és egyetemi szinten is jó.


Ha nagyon komoly gépet akarsz, akkor valamelyik Texas Instruments grafikus gépet javaslom. Differenciál egyenleteket, térbeli rotációt, mindenféle t próbát, ANOVA-t, amortizációt, regressziót, magasabb rendű görbe illesztést, korreláció vizsgálatot és még egy csomó minden mást számolnak, amit ha most nem érted, micsoda, akkor nem éri meg kiadni rá a pénzt. Ezeket ugyanis semmilyen érettségin vagy vizsgán nem használhatod a közoktatásban. Jah, és még a benne lévő Z80 is felprogramozható egyedi funkciókkal. De egy TI-89 használtan is vagy 25 000 forint és szánj rá legalább egy hetet, hogy megismerkedj a funkciókkal, mert rengeteg van...

2011. okt. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Ezeket ugyanis semmilyen érettségin vagy vizsgán nem használhatod a közoktatásban."- nem is ezekben akarom :D


Egyébként pedig köszi az infót.

2011. okt. 1. 18:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Texas Instruments -et javaslok. Könnyű kezelni, esztétikusan néz ki, és nem túl drága.
2011. okt. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
17:40-es én érettségin használtam a kutya nem szólt érte.
2011. okt. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!