Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért robban fel mindig az...

Miért robban fel mindig az éjjeli lámpámban az égő?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 30. 23:30
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Az enyémben is fel szokott, bár szószerint nem robban szét csak pukkan 1-et és elalszik. Nézd meg hogy a lámpán találsz e valamilyen kis matricát amin azt szokták feltüntetni hogy hány vattos izzót lehet maximum beletenni. Ha ennél erősebbet teszel bele, akkor az lehet a baj, mert túlmelegszik, és elpukkan...:-)

De...

Pl az én lámpámban 60 watt a max, és még annál is elpukkan... ezért a megoldás szerintem ha még annál is gyengébb izzót teszel bele, vagy energiatakarékos izzót tegyél bele, az asszem alig melegszik.

Ha szó szerint felrobbannak a körtéid, arra nincs ötletem, talán szellem van a házban...:-)

De akkor kérdezz meg 1 villanyszelidítőt(szerelőt)

Üdv.

2009. ápr. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Okozhatja túlmelegedés, vagy az égő foglalat, vezeték kapcsoló konnektor dugó kontakthibája, ahol ki vagy bekapcsoláskor elektromos ív keletkezik amit lehet hogy nem is veszel észre, de annyira megnövekszik az áramerősség, hogy az égő nem bírja, mivel az izzószál a legnagyobb ellenállás az áramkörben azért ég ki.

Néha elég a meglazult vereték kötések megerősítése és megszünik a hiba.

2009. ápr. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Az első válaszolónak a felvetése a maximális teljesítményre igaza van.

A szellem csak legenda nem bizonyítható.

Az energia takarékos izzó is melegszik rendesen. Néhány órás folyamatos üzem után megalább olyan meleg mint a hagyományos izzószálas.

2009. ápr. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!