Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Canon EOS 60D vs Nikon D7000?

Canon EOS 60D vs Nikon D7000?

Figyelt kérdés
Összehasonlító tesztek alapján a Canon jobbnak bizonyul, és kicsivel olcsóbb is, de ti mit választanátok? Ha az objektíveket nézzük melyik a praktikusabb?
2011. nov. 1. 10:35
 1/2 gergoap ***** válasza:
Én ezt úgy szoktam csinálni, hogy a pixinfo.hu letöltöm a tesztképeket, összehasonlítom őket és ez alapján választok.
2011. nov. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért én nem mondanám, hogy a Canon jobb. Videóban igen, ott jelentősen. (Nagyobb FPS 1080p mellett is, 60 FPS-es 720p, kikapcsolható ACG, kihajtható kijező).


Viszont fotózni szerintem jobb a D7000. Több AF pont, láthatóan kevesebb zaj magas ISO-n és elve szélesebb ISO tartomány. Jobb a dinamikai tartománya és a színmélysége is, ráadásul van benne AF mikroállítás, ami hasznos, ha az objektíved front vagy backfocusos. Plusz részleges fémvázat és jobb időjárás elleni szigetelést és dupla kártyafoglalatot kapott (mondjuk SD-t, az is igaz).


Szerintem fotózni a D7000 jobb váz. De az is lényeges kérdés, hogy mennyi pénzed marad objektívre és egyáltalán: mit akarsz fotózni? A Canonnak sokkal jobb olcsó teleobjektívjei vannak (70-200 f4 meg 70-300 IS), Nikonnal pedig a nagylátó és normál tartományra van jobb választék. (Én Sigmát meg Tamront AF mikroállítás nélkül nem mernék venni, mert nagyon nagy a gyártási szórás)

2011. nov. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!