Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit jelent az az angol szó a...

MrPifta kérdése:

Mit jelent az az angol szó a műszaki életben, hogy "spur"? A szótár nem ír értelmeset.

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Elég sokmindenre használják ezt a kifejezést, pl. építőiparban, vasúton, közúton...

2011. nov. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bocs, nem írtam le elég pontosan. Lehetséges, hogy oldalsáv? azt gyanítom.

"The discrete spurious components could be caused by known clock frequencies in the signal source, power line interference, and mixer products."

2011. nov. 6. 15:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Aha, jelátvitel.. Itt szerintem a "spurious components" olyan jelösszetevőkre utal, amik nem a jelforrásból származnak, hanem zavarás következtében jönnek létre, pl. amit leírtál: valamilyen órajel, táp ilyesmik.


De ugyanazon az oldalon ezt a szót is megtalálod, ezt írja rá: "Lacking authenticity or validity in essence or origin; not genuine; false". Szóval egyértelműnek tűnik hogy nem kívánatos jelekre utal.


Egyébként valamilyen audioerősítővel kapcsolatos?

2011. nov. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
egy PLL-ekről szóló írás említi több helyen.
2011. nov. 6. 16:18
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom hol lehet törölni kérdést, de nem oldalsáv, hanem kiszögellés.
2011. dec. 1. 19:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdést nem lehet törölni, illetve csak moderátor szokta ha nem felel meg a felhaszn. feltételeknek.


Addig is néhánymondatos társalgásunk itt fog állni, például az utókornak, így ha valaki beüti a google-ba hogy "spur jelent", akkor 1. találatként ezt az oldalt fogja kidobni a keresőmotor.

2011. dec. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!