Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vélemények az E-book-ról?...

Vélemények az E-book-ról? Akinek már van, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Ne írjatok könyv vs e-book témát, azzal tisztába vagyok, hanem magáról az e-bookról szeretnék többet megtudni. Köszönöm!
2011. dec. 25. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Már az E-Book Reader használata és érdekel, vagy melyik E-book?

Én karácsonyra kaptam egy olvasót, és nagyon tetszik! Rengeteget olvasok, és sokat gépen, már szétment a szemem... Ez az E-Inkes olvasó valóban olyan, mintha könyvet tartanék a kezemben, nem rontja a szememet, és az élményből sem vesz el.

Könnyű, ezért hurcolászhatom magammal (könyvet is mindig cipeltem, néha majd' megszakadtam tőle), és vagy 1000 könyv ráfér, plusz bővíthető a memóriája.

Hátrány, hogy az enyém .doc-ot nem olvas, de mondjuk ez annyira nem számít, mert semmiből nem áll a word dokumentumokat .pdf-ben kinyomtatni, és már mehet is.

Nekem nagyon tetszik ez. :) Azzal, hogy persze ez nem jelenti, hogy mostantól igazi könyvet a kezembe sem akarok venni! Nem helyette, hanem mellette jó: amit amúgy is gépen olvasnék (fanfiction-mániás vagyok :)), vagy utazáskor...

2011. dec. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Egy Reader vásárlására szántam el magam de még megfontolandó, mert amiket ugye te is felsoroltál pozitívum. De, minden könyv fent lenne interneten? és vajon meddig lesznek ingyenesek:/? (olvastam egy cikket erről) Most épp egy Manta 7 másnéven EBOOK01-el szemezgetek. Te milyet kaptál? Köszi a választ!:)
2011. dec. 25. 23:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Én egy DPS E800-ast kaptam. Ő az, csak fehérben: [link]

Hát én igazi e-könyvet még őszintén szólva nem is tettem rá. :$ Nekem elsősorban a fanfiction-ök miatt kellett, meg a spanyol könyveim miatt - ezeket eddig ugyanis vagy képernyőn olvastam (és akkor kifolyt a szemem), vagy nyomtattam őket.

De tervezem, hogy keresek majd e-könyveket. Te hol tudsz ingyenesekről? Szerintem nem maradnak majd ingyenesek amúgy, ahogy a külföldi oldalon is fizetni kell értük, de hát... Az igazi könyvek sincsenek ingyen, nem igaz? :) És még így is olcsóbbak amúgy ezek. (Amazon-on szoktam nézni.)

2011. dec. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én Fantasy függő vagyok és a sorozataim fent vannak neten. Amúgy Ncore-on vannak ingyenesen, és csak remélni tudom, hogy majd mindent letudok szedni.
2011. dec. 26. 12:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Én pdf-ben pakolok rá mindent (mondjuk tud más formátumokat is persze, de azokat még ki sem próbáltam), és minden könyvet vagy fanfiction-t, amit rátettem, netről nyomtattam ki pdf formátumba. :) Szóval így meglesznek gondolom a jövőben is.

Az "igazi" e-könyv az gondolom olyan, hogy a fejezetek rendesen jelölve vannak (elvileg linkkel, és rá lehet ugrani, legalábbis a gépen ilyet láttam már), stb., olyat is majd kipróbálok.

2011. dec. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Hanyat válasza:
Én imádom az enyémet! Kb 2 hónapja van a tulajdonomban és vagy egy tucat könyvet elolvastam rajta! Én EPUB formátumba töltöm fel a könyveket, mert az egyből "beméretezi" magát, ellentétben a PDF-el. Mondjuk az enyém Kínából rendelt noném ráadásul tft kijelzős, de a megfelelő fényerőt használva nem zavarja a szememet, de ha teheted egyértelműen e-inkeset vegyél. Nekem egyelőre nem tellett jobbra, de majd ha az e inkesek is 20 alatt lesznek, akkor lehet váltok, addig tökéletes ez:)
2011. dec. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"- TXT, PDF, EPUB, FB2, CHM, MOBI, HTML elektronikus könyvek megjelenítése"


Szerintetek ha ennyit tud egy e-book az elég?

2011. dec. 30. 22:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze, ez olyan, mint az enyém. Word-öt nem tud egyedül azok közül, amit én még esetleg használnék, de mivel pdf-ben mindent ki lehet nyomtatni, ezért tök mindegy igazából. :)
2011. dec. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!