Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Plazma hangszórót csináltatok...

Plazma hangszórót csináltatok már házilag?

Figyelt kérdés

Röviden arról lenne szó, hogy én is szeretnék csinálni csak nem nagyon tudom, hogy mire lenne szükségem hozzá.

Nagyon nem vagyok otthon az elektronikában ha valaki szánna rám 1 kis időt és segítene azt megköszönném:)


2012. febr. 7. 05:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Felejtsd el házilag. Amúgy veszélyes is,mert ózont termel.
2012. febr. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ózont?

és az mennyire káros?vagy mit csinál az emberrel?:)

2012. febr. 7. 16:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Üdv!


Egyik barátom csinált, de tölcsért nem csinált hozzá. Elég jó hangja volt. Tisztán szólt, és látványosan.


Szükséged van egy sorkvég-trafóra, vagy nagyfrekis trafóra amit akár magad is elkészíthetsz, de ferrit mag kell hozzá.


Kell egy PWM vezérlő egység, és tápfeszültség. KB ennyi.

Ja és nem ártana 2 kicsi wolfram darabkát beszerezni, mert a rézdrótot elégeti az ív (plazma).

2012. febr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, sorvég. Szóval k nélkül.
2012. febr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

és a trafót hanyas huzallal kel tekercselnem?

meg ha jól tudom kell 1 primer és 1 szekunder hozzá

2012. febr. 8. 01:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, egy primer és egy szekunder minden képen kell.

A huzal keresztmettszet kiszámítása elég komplex tudást igényel. Ezért javasoltam sorvégtrafót bontott TV-ből, vagy monitorból.


Ha trafót kell tekerni, az úgy már melós dolog. Akkor javaslom a flyback trafót.

2012. febr. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!