Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Erősítő fogyasztása?

Erősítő fogyasztása?

Figyelt kérdés

Az volna a kérdésem, hogy ha van egy erősítőm, ami 300W-ot fogyaszt, és van hozzá 2 hangfal, mindkettőre 75W van írva, akkor a 2 hangfalat is hozzá kell adni a fogyasztáshoz? Vagy az csak a leadott hang erősségét mutatja, ami a hangfalakra van írva?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. aug. 21. 19:18
 1/5 Karesz6969 ***** válasza:
100%

Az erősítőd ami 300 W-os(!) nem ennyit "fogyaszt".

Azt árulja el ez az adat, hogy maximális kivezérlésnél és ideális terhelés mellett - ezt úgy értem, hogy a kimenet akkora terhelő impedanciát (ohmikus ellenállást) lát amennyit a végfok hangszóróhoz való illesztésénél kitalált a tervező vagyis 4, 6, 8 ohm - ezek a leggyakoribb értékek - mekkora a pillanatnyi fogyasztás.


Ezen túlmenően...egy erősítő csak akkor fogyaszt ha terhelés van rákötve, jelen esetben hangfalak. Ezek a hangfalak viszont legalább másfélszer nagyobb teljesítményűek legyenek csatornánként mint az erölködőd maximális kimeneti teljesítménye!


Irreleváns a hangfalra ráírt - zenei vagy szinuszos ezt nem írtad de ebben a kérdésben ez most legyen lényegtelen - teljesítményt figyelembe venni épp ezért.


Nem beszélve az üresjárati fogyasztásról és a hődisszipáció által leadott haszontalan teljesítményre.


Ha valamit nem értesz kérdezd bátran, mert már sok erősítőt és hangrendszert terveztem és kiviteleztem és szívesen segítek.


Egyébként fenti erősítőhöz az általad leírt hangfal szerencsétlen párosítás mert csak egyszer erősítsd fel rendesen,....a hangfalak kifekszenek azonnal:-))


A teljesítmény meg annyi amennyivel hallgatod a zenédet egyszerűre lefordítva addig az ideig amíg zenélsz.

2012. aug. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a hasznos es reszletes valaszt. Elnezest kell kerjek, nem voltam eleg korultekinto, a hangfalak hatuljan pontosan a kovetkezo adatok allnak: Rated power: 80W ; Music power: 150W ; IEC: 40W. Nem tudom, honnan vettem ezt a 75 wattot, bocsass meg. Igy mar stimmel a dolog? Igy tudsz mondani egy atlagos fogyasztast? Elore is koszi es bocsi az ekezetek miatt, csak mobilrol irtam.
2012. aug. 21. 20:05
 3/5 Karesz6969 ***** válasza:

Rated power = névleges teljesítmény vagy szinuszos teljesítmény

Music power = zenei teljesítmény

IEC = ez egy szabvány ami nem lehet 40W :-), ha mégis ez van ráírva akkor nem tudom de sztem a szabvány megjelölése ilyen formában ami most nem érdekes.


Fogyasztás...ugye említettem, hogy annyi a fogyasztása egy erősítőnek (pillanatnyi!) amilyen erősséggel hallgatod.

Ha pl. teljes gázzal nyomod akkor 300W amit a hálózatból felvesz, ehhez hozzájön az erősítőd nyugalmi árama (kivezérlés nélküli) ami kb. 2-5W - ez pedig attól függ milyen osztályú az erősítő A, AB, B, C - de ezekre ne kérdezz rá mert alapismeretek nélkül nehezen tudnád megérteni és nem is lenne rövid itt ezt mind leírnom.


Mindent összevetve ha szobainál kissé nagyobb hangerővel hallgatod a zenét mondjuk átlag napi 5 órában akkor a "fogyasztásod" annyi mintha egy 100W-os és egy 20W-os izzót égetnél óránként (ez nem egyenlő az erősítő esetében 120W-tal csak megpróbáltam szemléltetni a dolgot !!)


Hozzávetőlegese tehát így kalkuláld de kérlek olvasd még egyszer figyelmesen el az első válaszom, újra nem tértem ki az ott leírtakra:-)


Ami még fontos, de NAGYON:


A hangszóróknak mindíg a zenei teljesítménye nagyob. Például ha egy hangszóróra az van felírva, hogy 80/60W akkor a "80" a zenei, a "60" a szinuszos.

2012. aug. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat.
2012. aug. 22. 13:09
 5/5 Karesz6969 ***** válasza:
Igazán nincs mit!
2012. aug. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!