Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Használt tükörreflexes gép...

Használt tükörreflexes gép vásárlásánál milyen szempontokat vegyek figyelembe?

Figyelt kérdés
Egy belépőszintű DSLR-től sok az ötvenezer expo?

2012. nov. 9. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs hivatalos állásfoglás egyik gyártó részéről sem (tudtommal) arról, hogy mennyi a belépőszintűek tervezett zárélettartama. Divatból sokan mondják, hogy százezerre vannak tervezve, de teljesen változó, hogy melyik mikor fekszik ki a gyártó/eladó pedig időben ad garanciát 1/2/3év nem pedig zárélettartamban (persze az iparszerű használatot azért általában kizárják mert belépő szintű az eszköz). Ötvenezer expoval nem biztos, hogy beleszaladnék egy belépőszintű gépbe, persze neked kell mérlegelni, hogy milyen áron adják és azért megéri-e neked.
2012. nov. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
melyik gépről lenne szó?
2012. nov. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sony dslr A200.
2012. nov. 9. 19:50
 4/5 Adapter007 ***** válasza:

Nagyban függ a zár élettartama a használótól is, mert láttam már olyan gépet, ami 150ezernél járt és semmi baja. Lutri, de az én gépemben 35ezer felett van, és nem tartom soknak.


Mit vegyél figyelembe?

Az első, hogy ha mégis megfeküdne a zár, akkor nézz utána mennyibe kerülne egy zárcsere. Ha még így is megéri megvenni, akkor megérheti megvenni.


Érdemes még megnézni, hogy a szenzor működik e rendesen, nincs e hotpixele pl.

Ha adnak hozzá objektívet, karc, AF, por, zoomgyűrű mennyire kotyog, ütődésnyomok stb.

No meg hogy minden funkciója működik e a gépnek rendeltetés szerűen :-)

2012. nov. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 11. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!