Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy lehet kiszámolni, hogy...

Hogy lehet kiszámolni, hogy egy akku meddig fogja bírni?

Figyelt kérdés

Van egy 20 Ah-s akkum. (12V-os)

Folyamatosan terhelem 15 A-el.

10,5V-nál kikapcsol a fogyasztóm.

Kb. hány percig tudom használni a szerkezetet amivel merítem?


2013. jan. 7. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Elvileg 1 óra 20 percig működne, HA...

Ha az akkuk névleges kapacitását nem a kapacitásuk 1/20-ad részével történő terhelőáramra adnák meg :(

A te akkudból akkor jön ki 20 Ah, ha 0,5 amperrel meríted 40 órán keresztül. A konkrét akku adatlapja nélkül nem lehet megmondani, mennyi jön ki belőle 15 amperrel merítve, csak tippelni tudok.

1 amper terhelésnél kb. 19 Ah-t tudhat (19 óra), 5 ampernél 16 Ah (3 óra 20 perc), 15 amper terhelésnél kb. 12 Ah (48 perc). Ezek csak hasalt értékek voltak, más akku régebben látott adatlapjának emlékei alapján.

2013. jan. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fél óra és tönkretetted vele az akkut.
2013. jan. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Miért? Nem viszem mély kisütésbe!!
2013. jan. 8. 16:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem engem kell meggyőznöd.
2013. jan. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Neked kéne elmagyaráznod!
2013. jan. 8. 17:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Nem fog tönkremenni. 10,5 V a határ, ameddig egy ólomakkut le lehet meríteni. Ezen nincs mit magyarázni. A mélykisütés elleni védelem nélkül valóban jó eséllyel tönkremenne az akku.

Kolléga még számolni sem tud, fogalmam sincs miből számolta ki a fél órát.

De a kategórikus kijelentésével felbosszantott annyira, hogy előkerestem egy 12 V 20 Ah zselés ólomakku adatlapját. Majdnem pontosan emlékeztem, az adatlap szerint 14 A terhelésnél 12 Ah a kapacitása.


Itt van, nézd meg a kisütési karakterisztikákat is:

[link]


Csak egy példa:60 A terhelésnél 9 perc az üzemidő, és 8,4V a kisütés végén a feszültség. Gyári adatlap, és nem említik hogy ettől tönkremenne.

2013. jan. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!