Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kamerával nézve a régebbi...

Neo223 kérdése:

Kamerával nézve a régebbi monitorokon sávosan fut a kép, de ezt közvetlenül emberi szemmel nem látni, de miért nem? Megfigyeltem ha messzebbről nézünk a monitor mellé akkor a periférikus látómezőben az emberi szem is érzékeli, ez hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

2013. jan. 16. 20:29
 1/4 nikolsz válasza:
Ha megpróbálod a régi TV-ket (mindegy milyen, csak ne lapos legyen), ott is ugyan úgy a kamárában futni fog a kép. Ez azért van, mert ha jól tudom egy képet 360x jelenít meg másogpercenként, amit az emberi agy nem képes feldolgozni, olyan gyors, viszont a kamera ezt látja.
2013. jan. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

" képet 360x "


60-75 között , ahány hz-re van állítva a képfrissítés

2013. jan. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 nikolsz válasza:
Elnézést, lehet, hogy egy kicsit túloztam...de mondjuk rég foglalkoztam ezzel
2013. jan. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

A kamera valahányszor készít képet másodpercenként (PAL: 25, 50, NTSC: 29.97, 60), a CRT monitor meg szintén valamilyen frekvenciával frissít (vagyis ennyiszer indul útjára a bal felső sarokból a pásztázó elektronsugár, másodpercenként). Ha ezek a számok nem egyeznek meg, akkor futni fog a kép a felvételen.


Ettől teljesen független a periférikus látásból igen, de szemből nem érzékelhető vibrálás: az csak annyit mutat, hogy a periférikus látómező érzékenyebb a mozgásokra, mint a látótér közepe, és a tévé / monitor / világítótest frissítése van annyira gyenge, hogy a perifériás érzékelésnek még feltűnjön. Az 50, 60 Hz-es tévét még látod vibrálni akár szemből is (a monitort még inkább, mert az progresszív képfrissítéssel működik, nem pedig váltottsorossal (interlaced)), de a 100 Hz-est már nem.

2013. jan. 20. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!