PMR Rádió kérdés?

Figyelt kérdés

Van egy PMR rádióm és lenne egy pár kérdésem, mert egy pár menüpont nem értem hogy mire jó.


1. DIFFR (Potential Difference): 0-42.000 VHF, 0-80.000 UHF

2. S-D (Potential Difference): +/-/0

3. ANI (Automatic Number Identification): OFF/BOT/EOT/BOTH



#rádió #PMR #weiervei v16
2013. márc. 11. 07:25
 1/9 anonim válasza:
Biztos, hogy ez egy szabványos PMR? Írd le a típusát!
2013. márc. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ez nem egy PMR. Ez egy kétsávos amatőr rádió. Szerintem a készülék kézikönyvében (Manual) nézd meg.
2013. márc. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

PMR-ként van írva mivel kézirádió, amúgy meg egy Weiervei V16-os készülék. A leírásban sincs egyértelműen leírva. Azaz az van oda írva amit ide is leírtam. De nekem az ennyire szakmai dolgok nem mennek.


Egyébként airsoftra használom, tehát a 8 PMR csatornán kívül nagyon nem használok mást, csak ha már ilyen készülékem van akkor tudjam hogy mit jelentenek ezek :D

2013. márc. 14. 08:29
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, Weierwei V16
2013. márc. 14. 08:30
 5/9 anonim válasza:
Tévedés ne essék, a PMR készülékek max 0,5 W teljesítménnyel és a készüléktő nem elválasztható antennával rendelkeznek.
2013. márc. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor elnézést, a források voltak rosszak. PMR-nek írták ezt is :D
2013. márc. 18. 12:09
 7/9 anonim válasza:
Gyakran megesik, hogy ezeket a puxi-wuxi-bao és egyéb kínai rádiókat tévesen PMR-nek írják, de mégis rádióamatőr készüléknek minősülnek...
2013. márc. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

jogos az előzők írása, ez amatőr rádió, ennek ellenére ne izgasd magad, a teljesítményt vedd a legkisebbre (általában POW=power, aztán vagy HI, vagy LO. na ezt tedd LO-ra, bőven elég amit kisugároz), a kutya se nézi, sem emberi sem anyagi erőforrása nincs a NMHH-nak az egyéni kis rádiók felderítésére. a lényeg, csak PMR csatornákon forgalmazz, másra ne menjetek, mert abból már lesz (lehet) gebasz.


na az első DIFFR az átjátszók freki eltolásának a beállítása. ez általában 2 méteres VHF átjátszókon a felmenő frekvencia -600 kHz való eltolása, 70 centis URH-n meg a felmenő -1,6 MHz-el való lejjebb tolása. (pl: 434.825Mhz Lejövő esetén -1,6Mhz= 433,225Mhz a felmenő freki.)

a második S-D: az legyen nullán! miután nem átjátszókra beszélsz, így nem is kell eltolni a fent leírtak szerint az RX/TX-et.

ANI az meg kiküld egy kódot ha lenyomod a PTT gombot, így csak azok hallják akiknél ez az opció szintén be van kapcsolva és a kód náluk is be van állítva. de pl üzemekben így van megoldva a hangosbeszélő hálózat. vannak a normál csatornák ahol pl az üzemvezető a különböző részlegekkel beszél, meg van egy csatornája beállított kóddal amit vesz egy modul és ha megkapja, az adást rákapcsolja az üzem hangosbeszélő hálózatára. értelme nincs, meg amúgy is programozó kábel kell hozzá, hogy beállítsd.


remélem minden kérdésedre kielégítő választ adtam.

2013. márc. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a szép terjedelmes mindenre kiterjedő választ. :D Már csak egy kérdésem van, azt elküldöm privátba.
2013. márc. 27. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!