Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Bridzs vagy tükörreflexes?

Bridzs vagy tükörreflexes?

Figyelt kérdés

Hosszútávon gondolkozom.

Makrózni szeretnék, de városfotók és épületfotók miatt a nagylátószög is jól jönne. A tele kevésbé fontos.

Megbízható stabilizátor, időautomatika ill. rekeszautomatika is jól jönne.

ISO érzékenység se mindegy. Nem kell extra, csak a kis kompaktoknál jobb.


150.000-nél többet nem áldoznék rá.

Most van pénzem, később kevésbé tudnám fejleszteni.


2013. márc. 17. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Pár évvel ezelőtt én is sokat morfondíroztam, h kell-e nekem DSLR kamera. Akarok-e cepelni magammal kirándulások, városlátogatások alkalmával több kg-os fotós táskát, tele mindenféle optikával, vakuval, állvánnyal, szűrőkkel, stb.

Rájöttem, h egy a céljaimnak megfelelő bridge kamera tökéletesen megteszi. Így választottam akkor a Canon Power Shot Pro1-et.

Ez 8 éve volt. Ma is kiszolgál. Igaz nincs képstabilizátora, de egy arasznyi méretű állványt mindig hordok magammal. Jó hozzá a filmes korszakból megörökölt vakum is.

Szerintem nagyon jó választás a bridge kamera, ha nincsenek extra halszem optikás, shift optikás és tele irányú igényeid. Olyat válassz, amelyiknek optikai képstabilizátora van és nem a lapkát möcögteti.

Sok sikert! :)

2013. márc. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem a zsebem mondta, hogy elégedjek meg egy "bridzs"-el. Még 2005-ben vettem egy Fuji Finepix S3500-ast. Jó, vagány kis gép, táncol, kacag a fényben, de gyengébb fénynél behal, vakuznom kell. A későbbi Fuji típusokon már javítottak az érzékenységen. Jó vele makrózni is:

[link]

2013. márc. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Makrózni DSLR-el csak 250 ezernél többől fogsz tudni.

Vehetnél valami bika kompaktot, Canon G15, G1X, Nikon P7100, hasonlók.

2013. márc. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tényleg nem lehet 250 alatt?


Megtartom a kicsi kompaktomat, az tud makrózni, de akkor is...

A makró az egyik ok, amiért beruházok egy jobb gépbe.

Egy kicsi kompakt is lekap szépen egy virágot, de egy csúcsgép lekapja a porzóját, vagy a rajta levő vízcseppet is.

2013. márc. 17. 19:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem a gép a drága, hanem a makroobjektív. Nézd meg, mennyibe kerülnek a 100 millis Canon meg Nikon makroobjektívek, vagy a 105-ös Sigma.


Ezek a Sigma és Tamron 70-300 "makrok" elég hulladékok virágfotózáshoz.

2013. márc. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hááát...


Bridge-ről hallottam, hogy a gyors témák viszont neki nem mennek.

Nem igen akarok gyors témákat, tehát egy közepes kategória itt elég. Annyit azért tudnak?

2013. márc. 17. 20:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Power Shot Pro1 tökéletesen képes makrózni. Sőt! Szuper makroban 2cm-ről lehet felvételt készíteni - igaz - csökkentett felbontásban.
2013. márc. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy egy DSLR géppel több lehetőséged van, de 150 ezerből olyan megoldást találni, ami általános célokra és makróra is megfelelő, elég nehéz.

Lehet kapni viszonylag olcsón 70-300-as teléket makro funkcióval, vagy egy olcsó 50-es fix lencsével és esetleg telekonverterrel is lehet ilyet csinálni, de meggondolandó, hogy ráköltesz ennyi pénzt és lesz egy olyan szetted, ami egy nagy táskába fér csak el, ráadásul nem nyújt sokkal többet egy jó bridge gépnél, ami ennyiből azért kihozható.

2013. márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A Bridge gépek autofókusza lassú és nehezen kezelhető. Sportfotókat nem lehet vele csinálni. Pár focizó embert le tudsz fényképezni, ha nem közelítesz rá túlságosan.
2013. márc. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Esetleg valahol állatokat fotózok, meg járműveket. De utóbbiak jó fény mellett kis kompakttal se mozdulnak be annyira. Kicsit igen, de akkor ezek szerint nem éri meg a tükörreflexes?
2013. márc. 18. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!