Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villanyszerelés: hogyan...

Villanyszerelés: hogyan csináljam? Jó a koncepció?

Figyelt kérdés
Kismegszakítók mellett lévő gyengeáramú dobozba szeretnék átvinni 230 V fázist. Arra gondoltam, hogy az egyik, megszakítóból kiérkező feketét elvágom és valamilyen elosztót teszek rá, majd abból vezetem ki a nekem kellő fázist, de nem tudom, milyen elosztót használjak, ami bírja a terhelést (max 10 A). A PEN sinen sincs hely, úgyhogy a null és védőföld is hasonló megoldással jönne. Vélemény?
2009. okt. 4. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:

én nem csinálnám. annyira nem méretezik túl a kismegszakítókat, hogy elbírjon ekkora pluszt, ha meg előle veszed le, az szabálytalan, és balesetveszélyes.

szerintem hívj egy szerelőt, megoldja, vannak neki cuccai is hozzá.

2009. okt. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egy modem és egy router meghajtásához kellene, nem hinném, hogy azon olyan sok áram folyna. Az egyik szoba világításáról venném le, ahol szintén kicsi a terhelés, de 10 A-s a kismegszakítója. (A nappaliban 3*ennyi lámpával ugyanúgy 10A).


És mi van, ha a kismegszakítók elől veszek le és rákötök egy újabb (mondjuk 6A-s) megszakítót? Ez szabályos? Hol van a fogyasztásnérő? (azt nem láttam és nem akarok a kapcsolásába belenyúlni)

2009. okt. 4. 17:09
 3/5 anonim ***** válasza:
A fogyasztásmérő valószínűleg a lakáson kívül van a folyosón, családi házban is általában kint a főbiztosíték mellett, úgyhogy leveheted akár előtte is. A routert és modemet el kellene hogy "húzza" a "lámpáról" levett ér is, s lényegében védőföldre nem is lesz igazán szükséged, mivel az említett fogyasztók általában "földelés" nélküli trafókat használnak tápnak. Különben 1 darab aljaztot megengedett rákötni a világítás érre is.
2009. okt. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
keress máshol egy dobozt a lakásban ahoz a helyíséghez legközelebb ahová beszeretnéd vezetni az áramot ha megtaláltad ott próbálkozz, de vigyázz a kábelokkal ne hogy utána össze vissza legyenek bekötve, meg is jelölheted őket egytől eggyig mi hova tartozik hogy utána ne legyen probléma. pl konyhában kapcsolod a lámpát és fürdőben világít XD a dobozban sok kábel van de nem mindre szabad kötni van ami a kapcsolótól jön a lámpához és az ember simán fázisnak nézné és ha arra kötsz be pl egy konnektort akkor az csak akkor müködne ha felkapcsoloda lámpát gondolom örülnél neki :D szóval keress olyan vezetéket ami megfelelő! fázisceruzával a legegyszerübb megtalálni, azt a vezetéket érdemes vele megnézni amire sok vezeték van kötve (fekete az a fázis) ha megvan arra köss rá de réz kábelt nem rezet mert más az ellenálásuk! nullánál már könnyü keresel egy kéket és kötheted rá az a legjobb megint amire a legtöbb kábel van kötve földelés ugy szintén (földelés egy sárga-zöld színü kábel vagy piros) ha bekötötted akkor meg is vagy de mivan ha pl a fojosón volt ez a doboz ahová kötöttél és a kábel ott legyen lábalatt? ugye nem akkor a doboz fölött furj egy lyukat a mennyezetbe és a padláson keresztül futhat a vezeték a hlyíségedbe ahová be akarod kötni oda is fursz és keresztülvezeted a kábelt, ezzel kezdj utána kösd be a falba szerintem ha megvan és azt akarod ne csak a falon végig lógjon a kábel (hát hogy néz az ki) akkor van ilyen csőszerüség amit falra fellehet szerelni és abban elhejezheted a kábelt csak cső alaku bisztosan láttál már olyat pl bent a kórház falán na azzal megoldhatod és sokkal szebb mint ha simán lógna a falon, ezermester boltban beszerezhető nem tom mennyi, szóval ez is egy módszer keresel egy dobozt és a padláson végigvezeted a kábelt ha megvagy már csak abban a helyíségben kell elvégezned a munka végét: bekötni amit akartál ennyi
2010. aug. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
pen vezetőn TILOS fázist vezetni!!!
2013. ápr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!