Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen hangfalakat illetve...

Milyen hangfalakat illetve erősítőt/végfokot ajánlotok egy 6x4-es kis terembe? Speciálisan karaoke party-ra, házibulikra rendezném be a termet.

Figyelt kérdés

A termet speciálisan házibulikra és kisebb karaoke party-ra szeretném berendezni. Négy darab hangfalat szeretnék, a négy sarokba, hogy optikailag is szépen nézzen ki. Jó basszust, minőségi hangzást szeretnék.

Jelenleg van egy Sal Pa Active hangfalam párom amihez 1PÁR HOLLYWOOD DJ 2x300W( [link] )-os hangfalat vásárolnék kiegészítésként. Hangfalakról ez az elképzelésem..... viszont erősítőről/végfokról fogalmam sincs, hogy milyet lenne érdemes vásárolni, mivel az aktív hangfalban is van beépített erősítő. Mindenféle képp jó minőségű erősítőt/végfokot szeretnék ami hosszú távon képes állni a sarat.

Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat!



2013. jún. 2. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Jó basszust és minőségi hangzást ilyen ládákkal sose fogsz elérni. Ezek minősíthetetlenül gagyik. Amibe piezo magas van, már meg se nézd, annak hangja szar lesz. Mennyi pénzed van az egészre?
2013. jún. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Hát öcsém én mondom neked mint villanyszerelő és zenész, hogy sal hangfalakbol nemfogsz minőségét kihozni.ha minőségét akarsz akor behringert ajánlok.ha sok a pénzed akor lehet elektro voice.aztán persze tudok meg jobbakat is de azok már borsos árak.én is úgy sporoltam rájuk.
2013. jún. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Jajj és még valami! Ne csak a teljesítményt nézd hanem az érzékenységét is a hangfalaknak! Hiába ad az erositod x wattot amikor a hangfalad nemfogja leadni.csak 3/4 vagy felét! Minél nagyobb érzékenysége legyen. Min 98 db/w/m
2013. jún. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tisztába vagyok vele hogy elég gagyik..... ezért kérek véleményeket, hogy hogyan is tudnám kihoznI a lehető legtöbbet.

50-60 ezret szánnék az egészre.....nem akarok egy profi hangosítást(ennyi pénzből nem is lehetséges), csak hogy még is legyen valami színvonala az egésznek.

2013. jún. 2. 21:41
 5/10 anonim válasza:
Hát az akkor csak szólni fog bizony de minosegbelileg 0...
2013. jún. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Castone végfokról mi a véleményetek?
2013. jún. 3. 13:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Belépőszint a hangosítás világába. Viszont nagyon strapabíróak és olcsók. Na meg magyar termék.
2013. jún. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
[link] vagy
2013. jún. 3. 13:42
 9/10 A kérdező kommentje:
2013. jún. 3. 13:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Na figyu, az igaz, hogy a profi hangosítás drága, de könyörgöm, itt egy lakószoba méretű helyiségről van szó... :)


Ide azért nem kell olyan borzalmasan nagy teljesítmény és érzékenység.

Ha rám hallgatsz, akkor veszel nagy teljesítményű, használt, de jó állapotú Hi-Fi erősítőket és Hi-Fi hangdobozokat, meg keverőt és mikrofont. Ezek jó esetben aránylag szépen is fognak szólni és azért hangosak tudnak lenni 24 négyzetméteren!


Én őszintén szólva sokkal jobban örülnék, ha ekkora helyiségben aránylag szépen szólna a zene 100..110 Decibellel, szép basszussal, mintha ugyanott valami PA cuccból 130dB-vel torzan üvöltözne,visítana, mint az állat...

2013. nov. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!