Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy tudom megállapítani...

Hogy tudom megállapítani adott feszültségű áramforrás maximális teljesítményét?

Figyelt kérdés
A példában egy 18V-os AC/DC konverterről van szó, amiről csak annyit tudok, 18 volt jön ki belőle. Szeretném megtudni, maximum hány wattot lehet kicsikarni belőle. Megmértem a belsőellenállását. Elvileg ha azzal megegyező fogyasztóval terhelem, és megmérem a fogyasztón eső feszültséget és áramerősséget, megkapom a maximum teljesítményt? Ez igaz? Ha nem, akkor pedig? Előre is köszönöm!

2013. jún. 17. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Stabilizást tápőegységnél nem tudsz így belső ellenállást mérni, addig tartja tizedvolt pontossággal a beállított értéket, ameddig el nem éri a beállított áramhatárolási értéket, és ott vagy átmegy áramgenerátárás üzembe, és a terhelés növekedésével csökken a feszültsége, vagy letilt, és csak a kimenetet figyeli, hogy felszabadul-e a túlterhelés alól.


Terhelőáram változás hatására bekövetkező kimeneti feszültség változás méréssel legfeljebb egy trafó vagy egy akkumulátor vagy elem belső ellenállását tudod kiszámítani.

2013. jún. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát semmilyen módon nem tudhatom meg, hány wattos a tápegységem?
2013. jún. 17. 18:34
 3/4 anonim ***** válasza:

De igen, ha elkezded terhelni, és közben méred a feszültségét, és ahol elkezd csökkeni, az az áramérték minusz 10% jó közelítéssel megadja a névleges áramot. Ezt megszorzod 18 volttal, sé megvan a teljesítmény


De ha esetleg gyártója és típusa is van a tápodnak, akkor percek kérdése egy részletes adatlapot találni róla

2013. jún. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, közben más fórumon is kiokosítottak és értem már. A saját építésű Bedini motoromról van szó, a kérdésben a 18 voltos tápegység csak példa.
2013. jún. 17. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!