Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettünk egy fullHD-s, LED,3D-s...

Vettünk egy fullHD-s, LED,3D-s Samsung TV-t. Hogyan tudom beállítani, hogy olyan képe legyen, mint az üzletben?

Figyelt kérdés

2013. júl. 17. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát az nehéz lesz haver... Először is, ha UPCnél vagy, akkor kell egy HD Médiabox. Majd olyan adások...
2013. júl. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ahhoz olyan adás is kellene ;)
2013. júl. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. júl. 18. 09:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Először tanulmányozd a beállítási lehetőségeket.

Többnyire van ezeknél olyan menü pont ami mindent vissza állít gyárira, ha valami nagyon nem sikerül elsőre.


Ha nincs gyárira vissza állítás, akkor mindent le kell írni vagy lefotózni mi hányason áll, hogy vissza lehessen oda jutni, ahonnan elindultál.


Aztán kell egy szürke skála és egy szín árnyalat skála minen színből, aminek e telítettsége 0-tól 100%-ig be ell állítani pl a szürke skálánál, hogy a kép fehér része legyen a tényleges legfehérebb a képernyőn.

A fekete legyen a legfeketébb a képernyőn.

Azon belül nem lehet kettő azonosnak látszó árnyalatú mező.


Ezt így csak nagy vonalakban írtam le.

Hatalmas munka és türelem meg sok apró itt le nem írt lépés, mire abból jó kép lesz.


A tv-t műszerrel szokták kalibráltatni, ha valaki önmaga nem tudja jól beállítani.


Egyik ilyen kalibrálós "PROHARDWER LCD tv" fórumon leírtam ennél jóval részletesebben és volt aki annak alapján jól beállította a tv-jét.


Ja az ábra, amit ehhez készítettem az letölthető innen:

[link]


Nem közvetlenül erről a címről lehet levenni. Itt a képet találod de kisebb felbontásban. Az oldalon valahol a grafika fölött találsz egy olyan gombot, ahonnan teljes felbontásban le lehet szeni a képet.


Azután át kell konvertálni olyan formátumba amit pendrájvra feltöltve közvetlenül lehet használni, pl jpg-re.

2013. júl. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!