Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a különbség a jelgenerátor...

Imre Pál kérdése:

Mi a különbség a jelgenerátor és a függvénygenerátor között?

Figyelt kérdés
Le tudná ezt írni nekem valaki. Használat szempontjából is. Vagyis hogy melyik mire jó pontosan?
2013. aug. 16. 00:05
 1/2 Panda Péter ***** válasza:

a jelgenerátor viszonylag tág fogalom, mivel nagyon sokféle jelről lehet beszélni.


a függvénygenerátor jobban körülírható jószág, általában különböző (állítható) paraméterű szinusz-, négyszög-, háromszög-, fűrészjelet lehet előállítani vele. az okosabban tudnak alapvető modulációkat is. azt is látni kell, hogy a függvénygenerátor egyben jelgenerátor is, erre utaltam, mikor azt írtam hogy a jelgenerátor tág fogalom (minden olyan eszköz, ami akármilyen jelet állít elő).

2013. aug. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kössz szépen Péter.

Tehát a függvénygenerátorok a jelgenerátorok egyik alcsoportja.

2013. aug. 16. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!