Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a legegyszerűbb módja,...

Mi a legegyszerűbb módja, hogy digitális jelet csináljon egy analóg kütyü?

Figyelt kérdés
Pontosabban: egy fénymérő, egy hangmérő (mikrofon), egy szélsebességmérő, meg hasonló eszközök ne csak "0-1" jelet küldjenek ki magukból, hanem skálázott adatokat, ergo digitális jelet. Remélem érthető, és nem túl buta kérdés.

#analóg #jel #digitális átalakítás
2013. okt. 8. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:

"Remélem érthető,"


Nem igazán.


"ne csak "0-1" jelet küldjenek ki magukból, hanem skálázott adatokat, ergo digitális jelet. "


Ez kissé ellentmondásos.

De nem számít, a kérdésed alapján esélyed sincs megoldani a dolgot, úgyhogy ne erőltesd.

2013. okt. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A 0 és az 1 inkább a digitális jelekre jellemző, az adattartalmat ezek kombinációja szokta kiadni. persze mindezt kicsit bonyolultan.


Az, hogy analóg nem azt jelenti, hogy ez a két jel van és semmi más. Sőt...


Nem tudom mit szeretnél pontosan, illetve persze sejtem, de szerintem próbálj utánaolvasni hogy jobban tudj kérdezni.


[link]

2013. okt. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Alapos a kritika, elnézést kérek.


[link]


Itt látható, hogy a digitális feldolgozás az analóg jelből mintavételez bizonyos időközönként, ebből lesz egy digitális adathalom, amit később dekódolással ismét "analogizálhatunk".


Ha kiteszek az ablakba, egy fénymérőt, akkor nem csak hardveresen szeretném beállítani, hogy x lumen (vagy nem tudom milyen adatok alapján lehet beállítani, csak hasamra ütöttem a lumennel) értéknél kapcsoljon, tehát küldjön egy "igent" jelet, ha eléri az x mennyiséget. Ez a buta megoldás lenne a jel "digitalizálására". Vagy kapcsol, vagy nem, egy bizonyos érték felett, alatt, stb...


Én viszont azt szeretném, hogy ha kirakom az ablakba a fényérzékelőt, akkor az általa mért értékeket, bizonyos időközönként küldje ki magából (digitálisan értelmezhető formában), mert ezzel már lehet szoftveresen dolgozni, hogy ne csak az előre beállított x lumennél adjon jelet (ahogy az előbb leírtam), hanem akkor is, ha kisebb mint x, vagy ha nagyobb mint x értéket mér a fénymérő.


így értelmesebb? (érthető?)

2013. okt. 8. 11:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor pontosítsunk.

"Mi a legegyszerűbb módja, hogy digitális jelet csináljon egy analóg kütyü?"

Általad átalakítva sose fog menni.

Miért?

Elég alapos ismeretek szükségesek hozzá.

A kérdés alapján nem rendelkezel vele.

2013. okt. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Okoska! :D Attól, hogy nem tudnám megcsinálni, még szeretnék "kész" ötleteket adni annak, aki megtudja csinálni, de nincs ideje gép előtt ülni... Örülök, ha csak a "megvalósítást" is megcsinálja, nem várnám el, hogy ő nézzen utána. Egy helyes, helyénvaló válsz, attól, hogy nem értem biztosan, még jól jönne, de ahogy látom, te leragadtál a "hülye a kérdező" résznél. A kérdésem tökéletlensége ellenére érthető, értelmezhető a kérdésem, de asszem te képtelen vagy válaszolni... :D Más valaki?
2013. okt. 9. 13:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Sok szerencsét a google kereséshez.
2013. okt. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Léteznek olyan mikroprocesszorok, amelyek nem csak digitális jelet fogadnak, hanem analógot is (van ilyen bemenetük), melyet azonnal bináris jelsorozattá alakítanak. Amivel én foglalkoztam, annak az analóg bemenetén 0V és 5V közötti jel volt fogadható, s ezt egy 1 bájtos értékre konvertálta (0 - 255, 00000000 - 11111111). A processzor ezt az aktuális programozott módon feldolgozta. Ha az volt a feladat, hogy jelezzen, akkor jelzett, ha az volt a feladat, hogy bizonyos idő elteltelte után jelezzen, akkor így tett, stb-stb. Szóval nagyon sokféleképen lehet alkalmazni a jelet. Pl. úgy is, hogy egy kijelzőm folyamatossan lássuk az aktuális értéket.

Az ilyen mikroprocesszorok neve: mikrokontroller. (Ez igazi processzor, vagyis analóg bemenet nélküli számítógép lelke is lehetne, ha a tervező nem akarja kihasználni az A/D átalakítóját)

2013. okt. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hu szuper! Köszönöm a választ, utána nézek! :)
2013. okt. 20. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!