Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ma meghozták a rendelt tablete...

Ma meghozták a rendelt tabletemet, de úgy kaptam meg hogy totál le volt merülve, kell 16 órát tölteni kikapcsolt állapotban?

Figyelt kérdés
2013. dec. 17. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem vettem volna át így.

Nem kell 16 órát tölteni.

2013. dec. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
Minden készüléket, amiben aksi van, tölteni kell legalább 15-16 órát első alkalommal. Ez nem hiba, minden így működik
2013. dec. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bedugod a töltőt és addig töltöd, míg fel nem töltődik teljesen. Vagy félig. Vagy ameddig akarod. Ha feltöltődött, kihúzhatod a töltőt. Vagy benne hagyod. Töltheted kikapcsolt állapotban. Vagy használhatod is, ha úgy hozza kedved. Töltheted 16 órán át is, nem árt neki. Igaz nem is használ.
2013. dec. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 TaKy99 ***** válasza:

Ez a kitétel mára már nem igaz!

A Li-ion akkukat gyárilag feltöltve szállítják (Mivel a Li-ion akkukat feltöltött állapotban kell tárolni)


Illetve nem kell őket "formázni", mint a régi Ni-Mh és Ni-Cad akkukat, mert nem érzékenyek a töltési ciklusok hosszára, azaz nyugodtam lehet már az első töltés közben használni a készüléket...


Ha sikerült úgy megvenni, a készüléket, hogy nem volt benne töltés, akkor vagy már nagyon régi gyártású az akku, (mert pl a gyártó valami elfekvő raktárkészletet vett meg) és az állásban lemerült, vagy egy "bemutatódarabot" sikerült vásárolnod, amit már valaki használt és lemerített, vagy rossz az akku / készülék, de az úgyis hamar kiderül.

2013. dec. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
elképzelhető hogy bemutató darab volt, mert van a hátulján pár karcolás, nem túl feltűnő, de fény felé fordítva észrevehető! egyáltalán nem kapcsolt be, csak kiírta a kis elemet meg egy jelet hogy le van merülve!
2013. dec. 17. 14:35
 6/10 A kérdező kommentje:
átvettem úgy hogy rögtön nem is bontottam ki, mert azt mondta a futár hogy ha egy tégla van benne akkor sem tud mit csinálni, mert ott kell reklamálni ahonnan rendeltük!
2013. dec. 17. 14:44
 7/10 A kérdező kommentje:
tehát nem is árt és nem is használ neki ha 16 órára fel van rakva töltőre?
2013. dec. 17. 14:47
 8/10 A kérdező kommentje:
ja és az előbb néztem, azt írta ki hogy teljesen feltöltődött, de mikor odatettem a fülem mellé akkor hallottam hogy kicsit pörcög vagy sistereg, vagy nem is tudom hogyan mondjam. kb fél méterről hallom. az normális?
2013. dec. 17. 14:51
 9/10 anonim ***** válasza:
A töltés/merítéses dolog (pistike nyelven: kisütés) a ni-cd akkuk világából visszamaradt legenda, amit minden félidióta boltos a kuncsaft szájába rág, aki aztán lelkesen terjeszti tovább. Ha téged megnyugtat: hagyd a töltőn 16 órán át, a töltésvezérlő úgyis lekapcsol, bajt nem okoz.
2013. dec. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
először merítsd le és utána kikapcsolt állapotban kéne töltődnie
2013. dec. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!