Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet a gond? (Többi lent)

Mi lehet a gond? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval, elkezdtem építeni egy SLIDERS időzítő replikát.

Elég jól haladok vele, most viszont akadt egy kis problémám.

Bekötöttem az első másodperc számlálót, aminek tesztelésnél vissza kellene számolni 9-től 0-ig, majd visszaállni 9-re. Viszont ez így számol vissza:

9..8..7..6..1..0..1..0..1..0 vagyis az 5,4,3,2 helyett 1-est és 0-t jelez ki.

A kérdésem szerintem egyértelmű... :)Mi lehet a gond?


Egy leírás alapján dolgozok, a szerint elvileg mindent jó helyre kötöttem. VÁROM A TIPPEKET!



2014. jan. 27. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán ha egy kicsit több infót osztanál meg :) Esetleg a leírást, vagy kapcsolási rajzot linkelhetnél. Ha mikrokontrolleres projekt, akkor akár a programmal is lehet gond. Szóval ennyi infóból a pontos válasz csak ez lehet: Valami :)
2014. jan. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tessék:


[link]

2014. jan. 28. 11:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Elsőként meg kéne nézni, hogy amikor az ötöshöz ér, akkor a 4511-es 2-es lábán logikai 1 van-e.
2014. jan. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A 4029 ic 14-es lábát leforrasztottam a 4511 2-es lábáról, majd vissza, így már működik. :) Biztos forrasztási hiba


Kösz a tippet, ment a zöld pacsi :D

2014. jan. 28. 12:23
 5/6 outtatime válasza:
Ha fluxuskondenzátort is építesz jelezd! :)
2014. jan. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
höhö :D
2014. jan. 31. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!