Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » XJ 2000 ionizátor mennyi...

XJ 2000 ionizátor mennyi ózont állít elő?

Figyelt kérdés
És érdemese folyamatosan bekapcsolva tartani?

#ionizátor #XJ2000
2014. febr. 7. 19:32
 1/8 anitaanita ***** válasza:
Remélhetőleg elég keveset. És nem, nem érdemes mert az O3 az MÉRGEZŐ!
2014. febr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anitaanita ***** válasza:
A mennyiségre amúgy a szaga alapján lehet következtetni. Az ózonnak nagyon jellegzetes szaga van. Enyhén szúrós és dohos, de bizonyos értelemben még kellemes is.
2014. febr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam, hogy amennyit előállítanak ozont az még jótékony hatású de azt nem tudom meddig érdemes bekapcsolva tartani.
2014. febr. 7. 20:11
 4/8 A kérdező kommentje:
0,06ppm állít elő csak azt nem tudom hogy ez óránként-i adatot jelöl?
2014. febr. 7. 21:26
 5/8 anitaanita ***** válasza:
A 0,06ppm az NEM MÉRTÉKEGYSÉG. Az csak egy arányt jelöl. De hogy mihez képest, az már remek kérdés. Gyanítom, hogy a gépből kiáramló(?) levegő ózon tartalma a 0,06ppm (Ami egyébként elhanyagolható mennyiség)
2014. febr. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
6 rán keresztül kb 1m re volt a fejemtl de nem reztem az esetleges mellekhatásokat, az ozon szagot viszont igen. Ettôl függetlenül jl müködik. Msik krdsem az lenne hogy az összegyüjtött por nem tud levlni a gyüjtlemezekrl ha kikapcsolva van??
2014. febr. 12. 11:10
 7/8 Sándor G ***** válasza:

A 0,06ppm, valójában egy arányt jelöl"pontosabban az angol parts/million szóból származik, ami annyit tesz, hogy 1millió levegő molekulában, 0,06-od résznyi ózon részecske keveredik, található, ami kb.60db.-O3molekulának felel meg,ózonsűrűség, a kilépőknél valójában nagyobb mértékű, míg távolabb méterekre, kevesebb molekula mérhető, mivel keveredik, /felhígul/a szoba levegőjével..

Amikor valaki azt érzi állítja, hogy az ionizátortól 1m,re szúrós erős ózon illatot érez, az már jóval meghaladja a mindenkori Eü-értéket, zárt kisméretű 7-10nm. szobában ez gyakorta előfordulhat, bizonyos Kínából származó típusoknál.

2016. dec. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Erős fertőtlenítő szagot csinál.Ez normális?
2022. nov. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!