Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy hangfalba (nagy, álló)...

Egy hangfalba (nagy, álló) mennyire fontos a bélés?

Figyelt kérdés
A múltkor szétszedtem egy jamo e 430-as hangfalat,és nem volt benne semmilyen bélés,csak a hangszórók. Viszont látom,hogy egy minőségi DALI hangfalban van sűrűn szivacs bélés. Ezért kérdezem,hogy mi a célja,mit számít?:O

2014. máj. 25. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
A célja az, hogy ne kongjon, mint egy üres hordó.
2014. máj. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen kell bele. Elég komplex dolog ez. Egyes ládákban utóhangolás céljából (virtuális térfogat növelés, 5-10%), másokban az állóhullámok kialakulása végett alkalmaznak csillapítást. De ha a doboz hangolása pontosan sikerült, valamint azt a tartományt, amelynek hullámhossza már elfér a hangfal oldallapjai/elő-hát lapjai között egy olyan szóróval sugárzod le, ami zárt, akkor nem kell bele. Vagy a dobozt is ki lehet alakítani úgy, hogy ne kelljen bele csillapítás, a hangfal anyagából valamilyen formába kialakított diffúzorok mellett. Pl. PA rendszereknél a trapéz ládák, nem párhuzamos oldalfalak között nem alakul ki között nem alakul ki közvetlen álló hullám.
2014. máj. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Na az utolsó mondatban dupláztam egyet fölöslegesen...
2014. máj. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Ezek Bass reflex hangfalak,de azért értem amit mondtál,köszi!
2014. máj. 25. 21:54
 5/5 anonim ***** válasza:
abba nem kell, de ha akarsz, vegyél bele vatelint, és próbálgasd milyen. Lehet, hogy neked jobb lesz utána a hangzása.
2014. máj. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!