Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az autós erősíők ugye 12V-tal...

Az autós erősíők ugye 12V-tal működnek. Ha én 20 V 4,2A-es laptop táppal üzemeltetek egy autós erősítőt (ez kb 90 Watt ha jól számolom, tehát a 100 wattos mono erősítőnek tulajdonképpen még elég is lenne ) akkor mi fog történni?

Figyelt kérdés
tehát ha 12V helyett 20V megy a pozitívra.

2014. júl. 7. 19:52
 1/2 dirtboy ***** válasza:
100%

12 helyett 20 szerintem kinyírja bár nem vagyok elektro mókus, 14,4Volt oks mivel járó motornál annyi szokott lenni, hogy mennyi a tűrő határ nem tudom de 20baromi sok lesz szerintem,én nem tenném rá.

4,2A meg pi csa áramfelvétel lesz

2014. júl. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó eséllyel megöli. Ha mégsem, mert olyan a kapcsolása hogy kibírja, akkor viszont a 100W-s erősítőnek kevés lesz a táp, így a táp fog meghalni. Ez így erősen füstre ítélt projektnek tűnik.
2014. júl. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!