Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nem szól a vezeték nélküli...

Nem szól a vezeték nélküli csengő. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem olyan régen vettem a Lidl-ben egy 100 m hatótávolságú vezeték nélküli csengőt. Felszereltem, és a vevő-adó közötti távolság kb. 10 m, de a csengőt hiába nyomom, csak minden 2-3 nyomásra csenget. Elemeket cseréltem, de a hiba továbbra is fent áll. Az adón a kis led minden nyomásra ég.

(Ha közelebb viszem egymáshoz a kettőt, akkor hibátlanul csenget, de így nem tudom használni.)

Lehet valamilyen megoldás rá?



2014. aug. 18. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Lényegében akkor működik megfelelően,ha az adó és vevő

"látja"egymást.Ha fal van közte akkor már nem igazán.

2014. aug. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ajtó van közte, meg üveg, az számít?

Meg az adó van egy kerítésre rácsavarozva (fa), azért se "látja". Az befolyásolja?

2014. aug. 18. 20:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Annak nem kellene gátolnia.Talán 1 nullával többet írtak a dobozra.

Vedd le a vevőt és vidd ki az ajtó elé ha ott nem szól akkor kuka a szerkezet.

2014. aug. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az ajtónál természetesen szól, ott kb. 1,5 m távolságra vannak egymástól. Csak nekem oda nem jó, nekem a kapura kéne.

Na mindegy, azért köszönöm a válaszokat! Csak nem értem, hogy miért nem szól,ha egyszer jók az elemek, és elvileg a hatótávolságon bőven belül vannak.

2014. aug. 18. 20:16
 5/8 alfonz64 ***** válasza:

Hát sajna az ajtó és az űveg is számít. Ezért átverés a 100m csengő. Pont arra nem jó amire kell.

Kénytelen vagy úgy rászerelni hogy rálássanak egymásra és ha ajtó van közte akkor az ajtón kívülre teszed. Vagy visszaviszed.

2014. aug. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ.

Csak akkor azt nem értem, hogy mi értelme van ennek a vezeték nélküli csengőnek. Na mindegy :)

2014. aug. 19. 11:50
 7/8 anonim válasza:
Nekem a kérdésem az lenne hogy a kapcsoló miért nem működik? megnyomom de nem csenget az elemek jók mi a baj?
2018. okt. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fentieket olvastad és az nálad rendben akkor nézd meg a vevőegységben is az elemeket(ha nem hálózati áramról megy).
2018. okt. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!