Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudom transzformátor...

Hogyan tudom transzformátor méretezésekor az áramot növelni ill. csökkenteni?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a teljesítmény, az áram és a fesz, szorzata, a feszültséget a huzal menetszámával tudom növelni.Az áramot hogyan tudom változtatni??

2014. dec. 20. 09:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

U*I=állandó, tehát ha a feszt növeled (több menetszám), a kivehető áramerősség csökken.

Ha több áramot szeretnél, akkor kisebb menetszám kell de vastagabb huzalból.

2014. dec. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És mire tudok több áramot, ill több feszültséget hasznosítani?
2014. dec. 20. 10:50
 3/13 anonim ***** válasza:
Több áramot arra tudsz hasznosítani, hogy felizzíts egy szöget, több feszültséggel meg akár centi hosszú elektromos kisülést is tudsz csinálni.
2014. dec. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
esetleg más példával is eltudnád mondani?
2014. dec. 21. 07:45
 5/13 anonim ***** válasza:

Neked előbb az elektromos feszültség és áramerősség fogalmával kéne tisztában lenni. Olvass utána hogy ezek mit jelentenek, majd annak hogy mi közük van az elektromos teljesítményhez. Ha ez teljesen tiszta benned, akkor nem teszel fel ilyen kérdést.

Nagyon röviden: azért szoktunk transzformálni, mert a különböző elektromos készülékek nem ugyan olyan feszültségről üzemelnek. Pl egy erősítő lehet hogy +-60V-ról működik, akkor 120 voltra le kell transzformálnod a hálózati feszültséget. A katódsugárcsöves kijelzők pedig több 10 kilovoltos feszültségről működnek, ott felfelé transzformálsz. Az áramerősség meg az adott feszültség értéken fölvett teljesítménytől függ. Pl. egy porszívó ami 2300 wattos, 10 amperes áramot vesz föl, a 230 voltos hálózatból. De egy izmos, mondjuk 2400wattos autós erősítő, 200 ampert vesz ki az autó villamos rendszeréből, ami 12 volton üzemel.

Vannak szélsőséges esetek, mint pl. a hegesztés, ahol direkt a nagy áram a cél, viszonylag kis keresztmetszeten folyik nagy áram, így hatalmas hő keletkezik --> megolvad a fém. Egy "mezei" hegesztő 100-150 amper, de vannak akár 100-150 ezer amperes ipari ponthegesztők.

2014. dec. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
te nagyon ostoba, buta ember,gondolkozz már.Az áram és a feszültség szorzata a a teljesítmény,csak nekem az nem mindegy milyen arányban.60va elérhetek így is 2A*30v, meg így is 3A*20v szóval tudod kinek okoskodj...
2014. dec. 21. 15:47
 7/13 A kérdező kommentje:
soha többé ne irj ilyen ostoba primitív szöveget, untasd ezzel a családod, kössz
2014. dec. 21. 15:48
 8/13 anonim ***** válasza:

:D Istenem... :D

Arra próbáltalak rávezetni, hogy nincs értelme a kérdésednek. Ha tudod, hogy a teljesítmény az áram és a feszültség szorzata, valamint azt is tudod hogy a feszültséget a huzal menetszámával tudod változtatni, akkor gyakorlatilag mi a kérdésed???

2014. dec. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A modorodon meg sürgősen változtass, mert így senki sem fog segíteni...
2014. dec. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Annak ellenére hogy felettébb bunkó voltál megpróbálok segíteni.

A legtöbb villamos energiaforrás feszültség generátorként üzemel. Tehát minél kisebb az ellenállása, annál több áramot vesz ki belőle a fogyasztó. A feszültséget tudod transzformálni, de az ellenállás állandó, így ennek a transzformálásnak az arányában változik az áram is, csak a feszültséggel fordítottan.

Ha neked csak áramváltozásra van szükséged, 2 lehetőséged van:

1: egy ellenálláson változtatod a feszültséget (pl. transzformálással ahogy írtad), és ennek függvényében fog változni az áram is.

2: áramgenerátort használsz.

[link]

2014. dec. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!