Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Töltő, ELDOBHATÓ (! ) ELEMEKHE...

Töltő, ELDOBHATÓ (! ) ELEMEKHEZ? Hogyan működik? A nem tölthető elemeket hogyan tudja feltölteni? Tegnap láttam egy boltban. Biztonságos? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

pl ez:


[link]



2015. febr. 18. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kamu.

Rá is szokták írni az "eldobható" elemekre, hogy FELROBBANTHATNAK, HA TÖLTENI PRÓBÁLOD...

Én nem próbálkoznék vele.

2015. febr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kamu
2015. febr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyébként az euronics -boltban láttam,


itt találtam egy német tesztet róla:


[link]



.............


egy kis google fordítás :)



TEST: STRONG Elixia - Hálózati töltő nem újratölthető és akkumulátor elemekhez.

2015/01/19



Vagy még nem - akkumulátorok tartoznak a töltőt, a hagyományos elemeket a kukába? A vevő és Zuberhörhersteller "erős" megvan a "Elixia" a töltő is eldobható elemek és Ni-Cd és Ni-MH akkumulátorok a programban. Mi fogott, és nézd meg, milyen a "Elixia" mindig kihozza a mi akkumulátorok, amelyek egyébként közvetlenül mozgatja a szemetet, ez a kompakt eszköz, valamint egy pár használt elemeket. Meg kell emlékezni, hogy a hagyományos alkáli elemek általában nem célja a töltés természetesen mindig. Ugyanakkor, ha az erős Elixia biztosan, hogy életét kiterjesztése.


Erős Elixia 5


A "Elixia" tesz jó benyomást


Erős Elixia 4


Kapcsolatok részletesen


Külsőleg teszi a töltőt egy nagyon jó benyomást. Van, mint a legtöbb kompakt eszközök, műanyag és mutat egy hasonló alakú, mint a hagyományos BC-eszközök, amely megtalálható például az építési piacon. Nettó tömege mindössze körülbelül 100 g és méretei 70 x 28 x 120 mm (szé x mé), akkor minden bizonnyal az egyik a nagyon kompakt rakodók. Az elemek és akkumulátorok, amelyek maximális kapacitása 2700 mAh terhelést. A maximális kimeneti áramerősség meghaladja az 350 mA nem, de mind a négy bővítőhely is szállítható ez az érték ugyanabban az időben. A töltési idő természetesen függ az akkumulátorok nagy kapacitású mint 2200 mAh akkumulátorok kell tölteni két alkalommal egymás után.


Erős Elixia 2


Állapotjelző LED-ek


A kijelző ad, vannak nem csak feletti LED mind a négy elemet slot ad tájékoztatást az aktuális állapotot. A piros szín azt jelzi, hogy az akkumulátor töltése Zöld bejelentette, hogy vége a töltési ciklus és remélhetőleg működési akkumulátort. Egy érvényteleníti az a LED nem mond semmit a jó, az akkumulátor valószínűleg sérült bármilyen módon és módon, vagy egyszerűen csak túl öreg. Az egység fér összesen négy elem, vagy AA vagy AAA kisebb formátumban, más formátum nem férnek el.


A kezelése nagyon egyszerű valóban. Mivel sem a konkrét töltő áram vagy más kézzel kell beállítani a készüléken, csak az maradt hátra, hogy telepítette az elemeket a töltőt. Mi már előre gombos nekünk két AA elem. Egyikük teljesen üres, a másik az utolsó harmadban a tényleges életciklusát. Kb 1 órás töltési nem tudjuk felismerni bármilyen szokatlan hőség. A beépített túlmelegedés elleni védelem és biztonság mechanizmus biztosítja, itt egyébként a nyugalmat.


Squire vett négy órányi töltés mi akkumulátorok gyengült, már egyszerre helyezték a töltőbe. Szintén a különböző töltöttségi állapotát az elemeket úgy tűnik, nem befolyásolja a töltési idő, hogy, és miután látta a "kész" kifejezés helyébe elemek, a töltőt kell közvetlenül megint. Ez azt sugallja, hogy nincs belső mérések esetén, de csak az adott elem automatikusan kiválasztásra kerül, majd a programozott díj történik. Most minden forog kockán, hogy mi a feltétele az akkumulátorok feltöltése után? Dióhéjban: Nagyon jó! A akkuteszter egyaránt mutatja akkumulátorok a zöld. Érdekes, hogy az akkumulátor teljesen elfogy, ismét tele bőrkiütés és az egyik előtt, hogy volt néhány életet valamivel alacsonyabb. Biztos, hogy attól is függ, a belső kémiai összetétele jelentősen profitált a halott akkumulátor töltésével.


Erős Elixia 3


Helyet biztosít akár négy elemet / akkumulátort


A Strong töltő nem újratölthető és akkumulátorok biztosítják hang szolgáltatás. Aki persze akar letölteni jó minőségű akkumulátorok és pontos, precíz beállítását a töltő áram értéke készletek, stb, kell vonnunk az egyéb készülékek jelenik meg. A gyors rakodás de az erős egység nagyon jó. Továbbá a ténylegesen elköltött alkáli elem, amelyet egyébként vándorolnak a szemetet, új életre. A feldolgozó ebben az árkategóriában teljesen rendben van, a könnyű kezelhetőség és a rugalmasság hálát adott alkáli, Ni-MH és Ni-Cd díjat. A 34.90 kapsz egy kompakt, könnyű és olcsó töltő.

Olcsó és egyszerű töltő nem újratölthető és akkumulátorok

nagyon jó

tartozékok

2015/01/19


+ Rengeteg Ni-MH, Ni-Cd és lúgos eldobható elemek

+ Teljesen egyszerű kezelést

+ Automatikus felismerése akkumulátor típus

+ Rengeteg négy elemek / akkuk egyidejű

+ Compact


- Nem beállítási lehetőségek

- Max 350 mA töltőáram x 4

2015. febr. 18. 12:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Én biztos nem adnék érte 10 ezret..
2015. febr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ilyen, vagyis ehhez hasonlót én csináltam úgy 5 évvel ezelőtt, maximum 1000 Forint volt hozzá az alkatrész.

Jól működik, csak úgy 10-ből 3 elem felrobban, vagy szétnyílik, meg a feltöltöttek sem bírják addig, mint új korukban.

2015. febr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

Végigolvastam a német tesztleírást és elég nehezen hiszem el, hogy full lemerült, gyakorlatilag döglött alkálielemet használható mértékben életre keltene egy töltő.

Esetleg nem teljesen lemerültet kicsit "gatyába rázni", az elképzelhető.

De ez a teszt éppen azt írja, hogy a totál lemerült elemet simán az elem tesztelő zöld tartományába töltötte, a kevésbé lemerültet gyengébben.

A teszt azt is írja, hogy az elem töltöttségétől függetlenül a berendezést az elem behelyezése után a teljes programozott töltésciklust végigküldi az elemen. Még a totál feltöltött elemen is. Vagyis ennek a szerkentyűnek semmilyen töltésszabályozása nincs, csak vezérlése.

Szerintem ezzel a kütyüvel jó eséllyel lehet lángba borítani a szobát, bármennyire is áradozik a (talán lepénzelt) tesztleírás.

2015. febr. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!