Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Macbook pro-n hogy tudok...

Macbook pro-n hogy tudok nullát írni, magyar billentyűzettel?

Figyelt kérdés
Általában a magyar billentyűzetet használom, de ha nullát kellene írnom folyton át kell nyomnom angolra... ez elég bosszantó egy idő után. Nincs rá valami billentyűparancs?

2015. márc. 6. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

De megnyomod a nullát! Állítsd be a billentyűzeted. Mert a nulla billentyű megnyomására bármilyen meglepő is 0-t ír a gép.

Ha nem, akkor valamit elállítottál.

2015. márc. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt értem is, csak alapból angol ugye a billentyűzete a gépnek, és külön át kell álltítani magyarra, ami azt jelenti, hogy máshol állnak a billentyűk, azaz ugy mint a magyaron.. és akkor ha nullát írnék, ott az ö betű van..
2015. márc. 9. 10:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy nem magyar a billentyűzet. Nyilván nem ahhoz állítja a billkiosztást, mint ami a billentyűzet főleg, hogy azon nincs öüúő stb.

Egyébként ALMA-SPACE a nyelvváltó.

Az USA angolon eleve eggyel kevesebb gomb van, akkor lehet gond, bár ez sem biztos úgy tudom, hogy csak a hosszú Í-vel van gond, mert az nincs azon. Ha international english, akkor meg ugyanott kell lenni a magyarnál a 0-nak ahol eredetileg is van a magyar billen.

Nézd meg az aktuális kiosztást a billentyű beállításokban. Ahol mutatja ott van a nulla.

Vagy nyomogasd végig a billentyűzetet. :) Valahol biztos megtalálod. :)

2015. márc. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mikor magyaron van, már mindent végignyomogattam de sehogy sem tudom elővarázsolni :( azért kérdeztem, hátha van rá valami billentyűkombináció, de ezek szerint nincs, úgyhogy marad az a megoldás, hogy átváltok olyankor angolra :D azért köszi :)
2015. márc. 12. 10:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy nézd meg a billentyűzet kiosztást. Ott látni kell, hogy hol van a nulla.
2015. márc. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

ctr+alt+ö

Ne kérdezd miért,de ez működik nekem ott,ahol semmilyen más módon nem fogadja el a nullát.

2019. nov. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!