Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Honnan tudom hogy mikor kell...

Honnan tudom hogy mikor kell berakni és mekkora ellenállást a hangszórónak?

Figyelt kérdés
Sokszor látom hogy a +- ra van rákötve nem pedig a + kábelt megszakítva miért van ez ?

2015. márc. 22. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Én ilyennel még nem találkoztam. Legkisebb induktivitású hangszóró általában 4 Ohm (kivétel lehet a mélyláda), amit bármilyen tisztességes erősítő kihajt. Ide nem kell ellenállás. Sorosan beiktatott ellenállással meg lehet emelni a terhelő kör ellenállását. Ennek néha, kisebb teljesítményű erősítőknél lehet haszna, ami nem bírja el az alacsony impedanciájú hangszórókat, de ez csak ront a dolgon, az ellenálláson kb. akkora feszültség esik mint hangszórón, hatalmas lesz a teljesítmény veszteség (arról nem is beszélve, hogy nem lehet akármilyen pár Wattos ellenállást berakni, hanem csak több tíz, vagy akár száz Wattos teljesítmény ellenállást).

A párhuzamosan kötöttnek pont az ellenkező a célja, ha mondjuk egy 8 Ohm-os hangszóró mellé egy szintén 8 Ohm-os ellenállást iktatunk be, akkor a terhelő kör ellenállása 4 Ohm lesz.

2015. márc. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tehát akkor nagyobb teljesitménynél nem kell ellenállás ?

van egy 400 as mélyem 8o és szeretnék hozzá egy magasat akkor arra nem kell ellenállás ? az erősítő 2*350w

2015. márc. 22. 20:54
 3/10 dirtboy ***** válasza:

Magasnak akkor nem kell ellenállás ha őneki csak magas frekvenciát tudsz adni.

Ha megy neki alacsonyabb is akkor pillanatok alatt ki ütöd.

Hangváltó azzal hogy elosztja a frekvenciákat különböző tulajdonságú hangszórók közt védi is őket.

2015. márc. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem tehát akkor az se mindeggy mekkora terhelhetőségő hangvaltót veszek ?
2015. márc. 23. 10:34
 5/10 dirtboy ***** válasza:

igen,hangváltóknak is van maximum terhelhetőségük

ha külön veszel hangváltót akkor le is szokták írni hogy mennyi a maximuma és hogy mi a keresztezési frekvencia.

van váltó amin lehet választani több keresztezési frekvenciák közt,olyankor kondikat kapcsolgatsz ki be rajta és az befolyásolja.

ilyen pl bár ez autós szett váltója [link]

2015. márc. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Gondolom a hangvalto is legyen kicsit nagyobb teljesitmenyu mint az erösítö .

De akkor ha van egy 400 as hangvaltom es hozza egy 450 es mély és én erre rakötök egy pl 85wattos magasat akkor annak nem lesz semmi baja ?? ?

2015. márc. 23. 12:44
 7/10 dirtboy ***** válasza:

én nem nagyon tudom hogy szobai rendszereknél miként vágják a mélyet.

én autóhifis vagyok szobaival abszolút semmilyen szinten nem foglalkozok ezért nem ismerem azokat a rendszereket és megoldásokat.

szerintem ott is erősítőn lenni kéne szub kimenetnek amin csak alacsony frekvencia megy, vagy minimum egy lpf szűrőnek amit be kapcsolhatsz ha kell.

a mélyközép hangszóró csatornáján pedig egy olyan hangváltó ami vágja a mélyközép felső határát és a magas alsó határát.


vagy ha meg tudod oldani aktívként a dolgot akkor hangváltó sem kell,nem tudom aktív rendszer mennyire elterjedt szobai rendszereknél,nálam autóban úgy van bár nem olcsó megoldás.

2015. márc. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem szerinted az kivitelezhető hogy van egy pár hifi hangfalam 160w/db és a benne lévő hangszórót tenném be a nagy ládába középnek szerinted ??
2015. márc. 23. 16:40
 9/10 dirtboy ***** válasza:

Ezt így nem tudom megmondani,ha az is mélyközép akkor működhet a dolog bár nem ártana neki azonos méretű doboz.

Ha viszont nyomót szeretnél közép hangszórónak használni akkor viszont nem lesz jó.

Nem mindegy mire lett tervezve a hangszóró.

2015. márc. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Minden hangszóróhoz egyedi láda tartozik. Elég kicsi az esély arra, hogy tökéletes lesz neki az a láda.

Klinger - Hangdobozépítés c. könyve pont erről szól.

2015. márc. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!