Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van több eszköz, amely 12...

Druszám kérdése:

Van több eszköz, amely 12 voltos, de kicsi,300mA-1A közötti áramerősséget igényel, hogyan tudom ezeket biztonságosan egy közös, ugyancsak 12 voltos, de mondjuk 6-10A leadására képes akkumulátorról működtetni?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, tudom, hogy elemi dolog, de nagyon régen volt fizika óra és eltávolodtam ettől a szép, hasznos területtől sajnos az évek során... Szóval a kérdésem elsősorban arra vonatkozik, hogy szeretnék több, 12 voltos eszközt egyetlen nagyobb Li-Ion akkumulátorról működtetni egyszerre egy közös elosztóról. Gondolom, az nem tenne jót egy 300mA-es, 12V-os mütyűrnek, ha hirtelen rákötném egy 10A-es (bár szintén 12V-os) akkura? Szóval ilyenkor hogyan tudom szabályozni az áram erősségét az egyes eszközök számára? Pontosabban, mit kell eléjük kötni/forrasztani az áramkörbe és méretezni azt, hogy biztonságos legyen nekik az akkuról működni?


Nagyon szépen köszönöm!



2015. máj. 15. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A 10A az maximum értéket jelent az akkumulátoroknál, nem azt jelenti, hogy akármit kötsz rá, akkor 10A-t fog keresztül nyomni rajta, hanem azt hogy 10A-nél többet nem tud leadni.

Tehát: kösd rá nyugodtan, semmit nem kell átalakítanod.

2015. máj. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A 300 mA-es és 12 V feszültségről működtetendő mütyürt nyugodtan rákötheted "hirtelen" a 12 V-os akkura. Lassan nem is tudnád, hiszen az elektromos érintkezést gyorsan kell létrehozni, különben a laza érintkezésnél nagy lesz az átmeneti ellenállás. A fogyasztón áthaladó áram erősségét a fogyasztó ellenállása határozza meg. Ha adott feszültségű áramforrásra kapcsolod, akkor akkor a fogyasztón áthaladó áram erősségét a fogyasztó elé kapcsolt ellenállással tudod legegyszerűbben szabályozni. Ekkor azokban lehetséges, hogy a kütyü sokáig nem fog működni, hiszen nem kapja meg a működéséhez szükséges 12 V feszültséget (az alkalmazott előtétellenállás miatt).
2015. máj. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szirty ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Az eszközök áramát nem kell szabályozni. Annyi áramot fog fogyasztani amennyire szüksége van. Egyetlen feltétel, hogy az áramforrásnak képesnek kell lenni annyit leadni.


Nem tudom hova kell ez a megoldás, de esetleg javaslok egy olvadó biztosítékot az akku + sarkára mielőtt elosztod a készülékek felé.

Ezt arra az esetre ha zárlat lenne.

Így kisebb eséllyel fogsz vele felgyújtani valamit.

2015. máj. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a felvilágosítást és a szuper válaszokat!


Így már értem! :)

2015. máj. 15. 13:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Nehéz lett volna leírni, hogy miféle "eszközöd" van...
2015. máj. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!