Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Régi Hajdú villanybojler:...

Morti24 kérdése:

Régi Hajdú villanybojler: megkért egy ismerős, hogy nézzem meg mi lehet a baja. Ahogy belenéztem láttam, hogy a bojler az alaplapnál csöpög. A biztosítékát leverte. Gondolom zárlatot okozhatott a csöpögő víz. Segítene valaki elindulni?

Figyelt kérdés
Hol érdemes nekikezdeni a szerelésnek? Áramtalanítás megvan, az alsó burkolat, ahol a hőmérséklet szabályozó van eltávolítva. Le kell bontani teljesen? Tömítések, alaplap és fűtőbetét mindent ki kell szedni egy ellenőrzéskor?(ez esetben)

2015. aug. 27. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Ha ENNYIRE nem értesz hozzá, akkor jobb, ha nem csinálsz semmit, mert csak nagyobb baj lesz belöle.
2015. aug. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Megnézted, látod hogy csöpög, tudod mi a hiba. Elmondod az ismerősödnek, hogy Te nem tudod megjavítani, hívjon egy szerelőt. Nem bonyolult, de ha itt elakadsz, akkor nem érdemes foglalkoznod bele.
2015. aug. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem csináltál még iylesmit sose, ne állj neki kísérletezni vele, nem játék kategória egy bojler. :)
2015. aug. 28. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

nagy segítség a szerelőnek, akit mindenképpen hívj..az rögtön tudja, mi az ábra.

innen a távolból úgy tűnik, hogy kilukadt a bojlerüst, ennek annyi...gondolom vízkőmentesítve sosem volt, tehát aktívanód csere sem..


áramtalanít, vizet leereszt,kiköt-leköt mindent, bojlert levesz, újat feltesz, mident visszaköt, feltölt, áram alá helyez, érintésvédelemre ellenőriz, örül, fürdik.

2015. aug. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Legutolsó válaszadó, köszönöm a segítséget. Nem állok neki egyébként, mindössze tudni szerettem volna a problémát, meg akartam érteni. A szakmám villanyszerelő, elméletileg nekem ilyet meg kéne tudni csinálni, de még nem csináltam, az áram részével meg a működésével kapcsolatban, az érintésvédelmet beleértve is képben vagyok, mindössze nincs tapasztalatom ebben, így informálódok. Köszönöm.
2015. szept. 6. 17:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Írhattad volna, hogy villanyszerelő vagy. Ha elrontod így legfeljebb úszik a fürdő, de nem vág agyon senkit.


Nem biztos, hogy lyukas maga a bojler, nálam pl a hőérzékelő csöve lyukadt ki, ott folyt a víz, egy új alaplap kellett (új tömítésekkel persze, az anódot is cseréltem), és kész volt. Ha az alaplapot leszeded, és kitakarítod a vízkőtől, akkor látni fogod, hogy a tartály épp-e vagy lyukas. Én egy délután alatt megcsináltam.

2015. szept. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat.
2015. szept. 8. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!