Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Laptopot szeretnék venni...

Laptopot szeretnék venni magas anyagi határokal melyiket vegyem laptopba vegyes használatra->Intel i3 5010u vagy AMD FX-7500? (igp használnékaz az videokártya nélküli típusra telik (integrált videó kártya) )

Figyelt kérdés

#notebook #processzor #laptop #integrált video kártya
2016. jan. 8. 20:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Magas anyagi határt ugy értem max 150 000 ft. ja és az and be r7 es igp van csak enyit tudok róla
2016. jan. 8. 21:03
 2/6 anonim ***** válasza:
Linkeld be mikre gondolsz konkrétan. Nem értem a kérdést, laptopba nem tudsz processzort cserélni. Mit jelent a vegyes használat? Stb...
2016. jan. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ebben a linkben meg van mindegyik választási lehetőség(3).: [link]


A vegyes használatott ugy értem hogy filmezésre, fotoshop,és egyaránt játékra jasználnám, de nemvárok csodát a géptöl késsöbbiekben böviteném

2016. jan. 8. 21:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Bővíteni laptopot csak RAM-ban és HDD-ben/SSD-ben lehet, a videokártya és processzor csak asztali gépben cserélhető. A Lenovo-nak a legmagasabb a felbontása, szóval ha a laptop kijelzőjén (tehát nem mási monitoron/TV-n) akarsz filmezni, akkor az a legjobb. A játékoknál ez viszont csökkenti a teljesítményt (de lejjebb tudod venni a felbontást). Az ASUS X455LA-WX329D-nak kisebb a képernyője, ezt is vedd számításba, ha arról akarsz filmezni, jobb a nagyobb, bár szállítani könyebb. A videókártyák nagyon hasonló tudásúak. Az AMD kicsit erősebb processzor. Az ASUS-nak nagyobb merevlemeze van (nem tudom hogy szükséged van -e rá).


[link]


Ez a kettő közül válassz.

Én a Lenovo-t választanám amúgy, de gondolkozz el rajta :)

2016. jan. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kösszi a választ, de a kissebb felbontású az nagyon roszz képe van? Az Intel szimpatikusabb. A kissebb bet meg azért tettem a választások közzé mert ugyan akkora a felbontása a asus 15,6 osal és a kissebb kijelzön az a kép szebbnek tünik nem? Amugy a 14" zavaró uyértem a mérete nem kiccsi mondjuk játékra?
2016. jan. 9. 06:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Kisebb kijelzőn jobban fog kinézni kisebb felbontás. Nekem van egy 14'-os laptopom, de amikor játszok rajta inkább rákötöm egy monitorra/TV-re, mert sokkal kényelmesebb. A nagyobb kijelzővel is ugyanezt tenném, de azon nyilván jobb. Ezért kérdeztem, hogy rá akarod/tudod -e kötni másik kijelzőre amikor szórakozol, mert akkor lehet hogy jobb a kisebb monitor (vagy nincs is szükséged a nagyobbra) szállítás szempontjából. Én mindenképp a nagyobbat venném ha azon a képernyőn akarsz médiát fogyasztani. Én főleg tanulásra használom egyetemen, mert ott jól jön a kis méret szállítás miatt. A felbontásról meg annyit, hogy attól is függ, hogy milyen távol ülsz tőle, próbáld ki egy boltban ha lehet. Elsőre nem biztos hogy látsz különbséget. Szóval ha van külső monitorod, nem fontos a jó felbontás. Ezek a te használatodtól függenek. :)


Az Intel-Amd-ről meg csak annyit, hogy az AMD-nek mindig jobb az ár-érték aránya, szóval döntsd el hogy a márkahűség vagy a teljesítmény fontosabb. Használat közben nem fogod érezni hogy milyen márka van benne, de te tudod :) Írj ha van még kérdésed

2016. jan. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!