Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a helyes használata egy...

Mi a helyes használata egy laptop akkumulátorának? Töltés, fogyasztás?

Figyelt kérdés

Új laptopot vettem, és szeretném helyesen használni az akkuját, hogy sokáig tartson.


Hogy helyes? Amikor kiírja, hogy merül, töltöm s 100 %-án azonnal húzzam ki, hogy fogyjon? Mire vigyázzak?


2016. jan. 12. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne nagyon akarjad kezelni. Nem kell. Használd egészséggel. Ha lemerült, töltsd fel. Nem lehet túltölteni sem. Ha viszed valahova, töltsd fel, nehogy akkor merüljön le, amikor használni akarod. Én olyan 15% nál felteszem a töltőre. Van hogy rajta is felejtem. Arra vigyázz, hogy le ne ejtsd...
2016. jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

legrosszabb, ha lemeríted-feltöltöd-lemeríted-feltöltöd, így lehet ultragyorsan kinyírni...


nekem a gépem 5,5 éves folyamatosan töltőn van, és a 3 órás vonat utat kibírja filmnézéssel..

2016. jan. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne engedd 20% alá, ne töltsd 80% fölé, ha az akku kivehető, vedd ki, és hálózatról tápláld. Ezek az általános szabályok, így nagyon sokáig kihúzhatja.
2016. jan. 13. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A régi laptopnál sokszor 100 % fölött volt, és még sokáig úgy maradt, belefeledkeztem. Igaz sokat is tartott az akku, csak ennél most nagyon szeretnék vigyázni rá.

2016. jan. 13. 08:22
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Hagyjad folyamatosan töltőn.


#2

2016. jan. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bizonyos notebook-ok rendelkeznek akku-kímélő móddal, ilyen van pl néhány lenovo típusnál is. A lényeg, sosem tölti fölöslegesen az akkut, csak ha bizonyos %érték alá merül, és csak addig tölti míg el nem ér egy bizonyos %-ot a töltöttség.
2016. jan. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. jan. 13. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!