Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tudnatok nekem 55 nm-es panel...

Tudnatok nekem 55 nm-es panel lakasba invertes, egy kulteri es ket belteri egyseggel rendelkezo klimat ajanlani?

Figyelt kérdés

Minel kedvezobb aron persze... :)


Koszonom elore is a valaszokat!



2016. márc. 3. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Felhívod a környék klímásait. Ők fogják neked megmondani.

Ugyanis hozott anyagból ritkán dolgoznak.

Azaz hiába veszed meg olcsón ha a beszerelésen többet buksz.

2016. márc. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Hívj ki klímást, felméri a hűtendő helyiségeket, adnak pontos árat gépre, szerelésre.
2016. márc. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

m2 = négyzetméter (nyilván felső indexbe nem lehet írni a 2-et egyszerű szövegbe, de semmiképp sem nm)

nm = nanométer

2016. márc. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolso "okoska"!Amint latom, azert sikerult megerteni, mirol lenne szo.Nyilvan nem merik a lakasokat nanometerben...Ha nem tudsz a kerdesre valaszolni, inkabb menj aludni!


Az elso ketto valaszolonak pedig koszonom a hozzaszolast!Mar be is jelentkezett ket ceg allapotfelmeresre. :)

2016. márc. 5. 13:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Félreértettél, nem neked szántam a hozzászólást, hanem a kérdést olvasóknak. Annak érdekében írtam ezt, hogy másban még véletlenül se így rögzüljön, hogy nm = nanométer, mivel kezd ez nagyon általános hiba lenni. A kérdésed ketten már megválaszolták, ezért sem válaszoltam.

Hogy lásd, hogy nem csak "okoskodni" tudok, mondok hasznos információt is, bár a reakciód alapján...

Amennyiben korábban nem lett a klímának kialakítva villamos csatlakozási lehetőség (magyarán ha házról van szó, nem lakásról, s az nem úgy lett anno alapszerelve, hogy tervbe volt klíma kiépítése) akkor valószínűleg szükséged lesz még egy villanyszerelőre is, aki a beltéri vagy a kültéri helyén kialakít egy dug.aljat ill. csatlakozási lehetőséget mert, hogy ez nem a klímás feladata. Ezt majd a klímás megmondja, hogy a beltérikhez akarja, vagy a kültérihez, (sztem szerencsésebb a kültérihez, s onnan visszaküldeni a beltériknek). Ezt az egészet érdemes úgy szervezned, hogy kihívsz egy klímást, az felméri a terepet, kiszámolja légköbméter alapján, milyen, "mekkora" készülék kell, ennek tényleges fogyasztását megkérdezed (nem a teljesítményre vonatkozó kW-ot, hanem a fogyasztást, ezt össze szokták keverni!) Ő megmondja majd a beltériknek mi lenne az ideális helye, ill. a kültérinek mi lenne az ideális helye, megkérdezed tőle, hogy a vill. csatlakozási lehetőség hol legyen kialakítva, a beltériknél vagy a kültérinél. Ezután hívsz egy villanyszerelőt (mert hogy ez nem a klímás dolga! De megkérdezheted a klímást, hogy tud-e ajánlani!), mérje föl a hálózatod állapotát, megmondod neki a klíma fogyasztását, s azt, hogy hová kellene a csatlakozási lehetőséget kialakítani, Ő pedig megfogja mondani azt, hogy ez mennyire könnyen kivitelezhető, mert sok mindentől függ, egy kábelt elhúzni adott helyre nem feltétlenül nagy probléma, de ez több tényezős dolog, nem mennék bele a részletekbe, lényeg az, hogy nem árt ezt az eljárást követned, mert nehogy úgy járj, hogy klíma felszerelve, spórolt pénzed nagyjából rá is ment az egészre, aztán kiderül, hogy villany szempontjából sem lesz két forint a történet! Mert a klímás beüzemeli neked a klímát úgy, hogy ideiglenesen ad neki betápot egy dug.alj-ról, őt pont nem érdekli ez, beüzemel, működik, aztán a többi a villanyszerelő dolga.

2016. márc. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ezután hívsz egy villanyszerelőt (mert hogy ez nem a klímás dolga! "


Kedves okoska.

Elmesélek neked valamit. Villanyszerelő vagyok.

Anyukámnak klíma kellett. Kijöttek felmértek. Mondtam anyukámnak, ha felszerelik megyek és belevezetem a delejt Ugyanis én előre nem tudtam hová fognak a gépek felszerelésre kerülni.

Meglepődtem. Az alap árban a klímások számomra is korrekt és esztétikus módon megcsinálták.

Ha nem így lett volna, a kérdezőnek is javaslom, a fal és a mennyezet találkozásánál elvezethető és polisztirol díszléccel lehet fedni ami festhető.

[link]


[link]


[link]


[link]

2016. márc. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
:) Persze, nyilván van ilyen is. Örülnék neki, ha csak ilyen lenne, (már ha szakszerűen oldanák meg, csak akkor örülnék). Gondolom én anyukádnál is szakszerűen jártak el mert ha nem így lenne, nem is merted volna szóba hozni, de hidd el, hogy van a körültekintő, jó szakember (ilyen járt anyukádnál), aki ezt a részét is megfelelően csinálja, van az, aki felteszi a kezét és azt mondja, ez a villanyszerelő feladata (és végül is igaza van), ugyanígy van a fűtésszerelő is pl. valaki elintézi a villamos részét is, valaki meg nem nyúl hozzá, van olyan, aki baromira bátran megcsinálja, de helytelenül. Szóval én azt értem és elhiszem, hogy anyukádnál ez így történt, de azt viszont nem értem, hogy ez miként cáfolja az én kijelentésem, hogy "valószínűleg" (és alá is húznám, ha lehetne) valószínűleg villanyszerelőre is szüksége lesz a kérdezőnek.
2016. márc. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Most mar teljesen kimerult a tema, koszonom szepen a hozzaszolasokat es a tanacsokat!
2016. márc. 8. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!