Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az áruházi csipogó kaput be...

Az áruházi csipogó kaput be lehet kapcsolni manuálisan?

Figyelt kérdés

A szolnoki Intersparban rendszerint rám csipognak, nagyon nem lehetek szimpatikus a biztonsági őröknek :) De a legutóbbi eset tényleg nyilvánvaló volt. Jöttem haza a koliból, nagy táskával beestem mert muszáj volt kaját vennem otthonra, ez meg épp útba esik. A kasszánál megszólalt a csipogó, miközben a táskámban csak a ruháim voltak, semmi olyan amit lehet kapni ebben a szutyok boltban. És hát ahogy kinyitottam a táskám, kivettem a pulcsit, pólót, alsógatyát láss csodát, egyből elállt a csipogás.


Kicsit hosszú lett bocsi.


2016. márc. 11. 13:28
 1/5 Tengor ***** válasza:
56%
A biztonsági rendszert nem kifejezetten a Spárnak gyártják, vásárolhatsz máshol is olyan terméket, ami beriasztja.
2016. márc. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Decathlonos cimke bekapcsolja általában. Sokmindenre becsipognak. Még nem láttam olyan áruvédelmi kaput, amit manuálisan be lehet kapcsolni.
2016. márc. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk van manuális és véletlen mód is.

Azon felül hogy bejelez a nem passzivált védelemre, jelzést lehet kiváltani automatikusan és manuálisan is.

A törvény szerint csak gyanú esetén lehet a személyes holmikat ellenőrizni.

A "gyanú" pedig a kapu jelzése lesz és akár tanúkkal igazolható is hogy bejelzett. :)

2016. márc. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Aha.. mikor nem volt nálam semmi, még táska se, csak pénztárca meg telefon akkor is becsipogott rám. Meg mikor már rég átmegyek a kapun, pakolom el a cuccokat aztán elkezd csipogni mikor már fizetnék.
2016. márc. 11. 19:46
 5/5 anonim válasza:

Mikor nem volt nálad semmi, még táska se, csak pénztárca meg telefon, akkor ruha sem volt rajtad?

A ruhának a cimkéjébe sok helyen (pl. A Decathlonban) varrnak egy chipet. Van, hogy ez aktív marad, de a kapu csak akkor érzékeli, ha egész közel kerül hozzá. Magyarul lehet, hogy van rajtad ruha, és többször elmész a kapu előtt, egy ilyen helyen vásároltad, ahol áruvédelmi cimke van a ruhába varrva, te nem vágtad ki, de csak akkor csipog, ha leejtetted az utalványt, és lehajoltál érte. Persze lehet, hogy az a mocsok biztonsági őr azt figyelte, hogy kivel tolhatna ki végre, mert már kezd unatkozni. Amúgy találhattak volna valamit, vagy miért bosszant ennyire? Sz**d már le!

2016. márc. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!