Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A házon belül a földelési...

A házon belül a földelési ellenalasnak mennyinek kell lenni? Ohm ba megadva? Ezt fázis es föld között kell mérni? Mennyi az az érték ami mar nagyon elfogadhatatlan?

Figyelt kérdés

2016. márc. 19. 21:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

A 230V..

De hívjál szakembert!!

2016. márc. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Jaaa nem akarok én szerelni...xD csak elméleti síkon érdekelne de nagyon. Valami hozza értő aki érintés védelemmel foglalkozik irhatna. Am koszi a gyors választ.
2016. márc. 19. 21:27
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem feszültséget kérdeztem hanem azt, hogy hány Ohmnak kell lennie a foldelő vezetek ellenállásának
2016. márc. 19. 21:28
 4/23 anonim ***** válasza:
Ideális esetben 0-nak
2016. márc. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Gugu Gabor ***** válasza:

Ezt olvasd át szerintem:

[link]

2016. márc. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Koszi a linket at böngészem utana meg tuti lesz kerdesem:D. Csak errol nem nagyon talatam cikket azert kérdeztem itt
2016. márc. 19. 21:55
 7/23 A kérdező kommentje:
Tehát ha 50 Ohm alatt mérek akkor az mar jónak számít. Multimetert h kell ra tenni h meg lehessen merni?
2016. márc. 19. 22:04
 8/23 Gugu Gabor ***** válasza:
Multiméterrel nem fogsz földelési ellenállást mérni
2016. márc. 20. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem foglalkoztál még ezzel a kérdéssel, az látszik. Nem egy atomfizika ez, de jól átlátni mindent azért sokkal több kell. Például a fogalmazásból nem derül ki hogy az egész 50 ohmosdi csak RCD esetén érvényes - . Van a házatokban RCD?


Egyébként a földelési ellenállás az nem fázis és föld között van értelmezve, hanem "magában". Csakhogy nem csak az számít.

2016. márc. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Szirty ***** válasza:

Gyakorlati oldalról megközelítve a dolognak két fontos tényezője van:


1. Amikor földzárlat keletkezik, akkor a zárlati áram részben a földelés ellenállásától függ. Ennek az áramnak meg kell haladnia a túláram védelem leoldási küszöbét.

Ha ez nem történik meg, akkor nem lesz leoldás.


2. Amikor földzárlat keletkezik, a földelés fele folyó áram és a földelés ellenállásából adódó feszültség esés nem haladhatja meg az életre veszélyes értéket. Mivel ilyenkor az összes (nem zárlatos) készülék fémháza is ezen a feszültségen lesz a zárlattól a leoldásig.

2016. márc. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!