Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A drón használat jogi szabályo...

A drón használat jogi szabályozatlansága gyakorlatban mennyire necces?

Figyelt kérdés

Fotós vagyok és gondolkoztam, hogy beszerzek egy drónt. Tudtam, hogy nincs még szabályozva jogban, így abból indultam ki hogy egyenlőre nincs kötöttség. Ezzel szembe amikor utánna néztem kiderült, hogy teljesen életszérűtlen, nem ezekre készült törvényt alkalmaznak így ha pl a kert végében fel akarok engedni egy fél kilós drónt a kert végében 10m-re akkor a légügyi hatóságtól egy hónapra előre engedély kell. Azt is hallottam, hogy nem rég a magyar televíziót büntették meg 100ezer forintra, mert egy tüntetésről forgatott drónnal persze engedély nélkül hiszen egy hónappal előtte nem is lehetett tudni, hogy lesz megmozdulás.

Kérdésem az aktív drón használókhoz szól: mennyire problémás az eszköz használata? Volt valakinek összeütközése a hatóságokkal?



2016. máj. 3. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is sokat gondolkodtam a drónokkal kapcsán, csak már szabályozásokat találtak ki rá, mert ezt is elkezdték hülyén kezelni ("Nesze itt a drón, oszt játssz vele kisfiam!").

Szerencsére azért vannak a témához köthető írások, amiket ajánlom a figyelmedbe: [link]

[link]

[link]

2016. máj. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az elmélettel sikerült megismerkednem és az katasztrofális, tarthatatlan. Én most a gyakorlati tapasztalatokra lennék inkább kíváncsi, hogy mennyire lehetetleníti el az embert a hatóság.
2016. máj. 3. 20:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Annyira nem kell ennyire túlspilázni. Nem fog rohani a TEK egyből, hogyha drónt mersz használni. Olyanokra kell ügyelni, hogy lakott területen belül nem nagyon szeretik, illetve másnak a portájára nem repülhetsz csak be úgy. Szabadban egy erdőben, parkban használhatod nyugodtan, csak a városban nem nagyon szokták szeretni, mert könnyen baleset veszélyes lehet. Könnyen megzavarodhat a drón a sok jeltől.
2016. máj. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!