Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha kicseréltem egy ledet egy...

Ha kicseréltem egy ledet egy lámpa kapcsolójában, és mindkettő nagyon hamar kiégett, akkor a következő próbálkozásnál sorba vagy párhuzamosan kössek elé ellenállást?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagy guru, ezért kérdezem. Illetve az is érdekelne, hogy mekkora ellenállással próbálkozzak majd. Esetleges más megoldást is meghallgatok, ha van ötletetek.

Köszi!


2016. okt. 15. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Fotó?

Rajz?

Típus?

Valami?

2016. okt. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szirty ***** válasza:

"és mindkettő nagyon hamar kiégett"


Mindkét mi égett ki? Az ellenállás meg a LED?


A LED-hez áramkorlátozó ellenállás kell, vagyis sorba kell kötni.

Hogy mekkorát?


R=(U-Uled)/Iled

A három szükséges adatból egyet sem árultál el.

2016. okt. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Két leddel is próbálkoztam, mindkettő nagyon hamar (az egyik rögtön) beadta a derekát. Elnézést, paramétereket nem tudok, de fotóztam.

[link]

[link]

[link]

2016. okt. 16. 11:59
 4/4 Szirty ***** válasza:

Szóval mit szeretnél kérdezni?

Mit cseréltél ki és mi égett ki?


Ránézésre ez egy triac-os fényerő szabályzó.

Erre raktál te 230V-os LED fényforrást? Hiba volt. Az ilyenek nem komálják a fázisszög vezérléses triac-os fényerőszabályzó megoldásokat.

2016. okt. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!