Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy zárlat kicsapja a biztosít...

Maffia1313 kérdése:

Egy zárlat kicsapja a biztosítékot? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy "udvari" hálózat kikötve a házból, amit mindig ha használni akarok, akkor a házban be kell dugni egy konektorba, de ez a hálózat nem valami biztonságos (nem teljesen vízállók a csatlakozók, konektorok, és én még a vízállósokban sem nagyon hiszek, stb.). Az szeretném megtudni, hogyha és ebbe a hálózatba beépítek egy biztosítékot, akkor használhatom úgy hogy mindig belehessen dugva a házba, és ne kelljek féljek attól hogy zárlat lesz és elégnek a kábelek? Magyarán a biztosíték megvédne a bajoktól, és lecsapódna? Azért kérdezem mert jó lenne ha a házban nem kéne ki-be dugogatni a dugóját a hálózatnak, és direktbe kötni.

2016. nov. 1. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Ami ilyen cikis, annál én egy konnektorba dugható FI-relét javasolok. Ezek mondjuk olyanok, hogy ha áramszünet lesz, elejtenek, és ha visszajön a villany, akkor meg kell nyomni a gombot rajtuk, de talán ez a kellemetlenség elviselhető az egyszerű telepítésért cserébe (megveszed, kivágod a műanyag tokból és bedugod).

Persze, ez plusz legyen, a megfelelő túlterhelés- és zárlatvédelem azért fontos, alapvető és mellesleg kötelező.

2016. nov. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 2. 06:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocs, az eredeti kérdést nem válaszoltam meg. Tehát, mint írtam is, a megfelelően méretezett... Igen, a zárlatnak ki kell csapnia a biztosítékot. De ehhez több minden kell.

1. Megfelelő zárlati útvonal, tehát védővezető (más szakmák művelői és nagymamák ugye földelésnek hívják)

2. Megfelelő értékű biztosíték (ami ugye inkább kismegszakító, mint nem)

... és ... és sok ...

Mindezekben valami fennakadás esetére jelent többlet biztonságot a FI-relé.

2016. nov. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!