Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mivel lehet a koax kábel...

Mivel lehet a koax kábel jelét felerősíteni?

Figyelt kérdés
Régebben semmi baj nem volt a Digi jelével, de mostanában akár hányszor kijönnek, semmit nem javul a kép minősége. Sokszor nincs jel a digitális adáson, de az analóg is csíkos és szemcsés. A digis szerint hosszúak a kábelek a lakásban és gyengül a jel. Mivel tudom megerősíteni? Melyiket ajánljátok?

2017. jan. 15. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Erositovel. De azt ott kell erositeni ahol meg jo a jel
2017. jan. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kábelcsere is segíthet, minőségi drága kábelre.
2017. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából szerintem szolgáltató csere segít csak, ha ennyire érdekli őket. Én is megtettem, azóta tükörsima a kép.
2017. jan. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Egy régi 100 lakásos körüli házban láttam egyszer digis "hibajavítást".

Valakinél nagyon gyenge volt a jel. Az épület központi erősítőjének valamelyik kimenete gatya volt (valamelyik osztó kimenete megadta magát, ez most mindegy), és jelentették a hibát. Mivel sietett a szerelő, egy laza mozdulattal megcserélt két elmenő kábelt: hiba javítva, az pedig már egy másik lakás, új hiba, új javítás... majd egyszer megcsináljuk rendesen is.

2017. jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

ma 20:57


Ez durva! El is hiszem, hogy van ilyen. Lehet velem is ilyesmi a gond. Mert hol ez, hol az panaszkodik.

2017. jan. 15. 21:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Addig cserélik amig a defektes kimenet egy vak nénihez kerül. Probléma megoldva :-D
2017. jan. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyszer a javítás idejére hívjátok ki a nemzeti hírközlési hatóság szakembereit, hogy mérjék le a házi tévéelosztót.

Valakinek egyszer antennát szereltem, és néha a kép zavaros volt. Kihívta a hátam mögött őket, akik megnéztek mindent, és közölték, hogy a ház elképzelhetetlen trágya módon kivitelezett házi antenna-fejállomása szór rá az ő egyedi antennájára, szíveskedjenek az állapotot megszüntetni.

De egy akármilyen komolyabb antennaszerelő iparost is kihivhatsz, aki a digis kókler jelenlétében végigméri a házi erősítő összes kimenetét a teljes frekvenciasávban, és erről jegyzőkönyvet is ad. Ettől kezdve a digi vagy megjavítja, vagy megjavítja. A vándorló hiba tipikusan hiba-áthelyezéses "javításra" utal.

2017. jan. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
erősítő alapba semmit nem ér, ha kevés a bemenő jelszint... Viszont, ha csíkos a kép, akkor ott nem kevés lesz a jelszint, hanem pont inkább sok.. Milyen tv az, amin csíkos a kép? Régi hagyományos képcsöves, vagy netán LCD? Lehet földhurok probléma is. Látni kéne a képet, és mérni. Hány tv van összesen rákötve? Csillag pontosan van kiépítve lakáson belül, vagy van kis millió elosztó? Minden tv-n egyforma a kép, vagy van olyan, ahol jó?
2017. jan. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!