Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az ajánlásotokra lenne szükség...

Az ajánlásotokra lenne szükségem: laptopot szeretnék vásárolni, de laikusa vagyok a témának, így az alábbiakat figyelembe véve, a picit hozzáértőbbek mit tudnának ajánlani?

Figyelt kérdés

Igazság szerint nem szeretnék semmiféle különleges berendezéssel ellátott masinát. Idén felvételizek az egyetemre, úgyhogy ebből a szempontból nem is baj, hogyha nem elég expert ahhoz, hogy mindenféle játék fusson rajta (eddig sem kockultam, és nem most lenne jó elkezdeni). Tekintve, hogy a kinézett egyetem az ország másik felén van, sokat fogok utazni, úgyhogy elsősorban bírnia kellene a zötykölődést (jó alkatrészek). Jelenleg MSI laptopom van, nem tudom, hogyha mondd valakinek bármit a márka; de biztosan tudja, hogy esik szét...

Másrészről, az a fajta ember vagyok, aki az ágyban tartja a laptopját, és igen, tisztában vagyok azzal, hogy ez mekkora bűn, de szeretnék erre direkt kitérni, és egy olyant választani, aminek önmagában is jó a hűtése meg a szellőzése meg minden, ami fontos ilyen esetben (+hűtőpad esetleg).

Az utazásokat figyelembe véve, meg úgy amúgy, preferenciám van a hosszú életű akkumulátorra, abból a szempontból, hogy egy feltöltéssel hosszú ideig bírja, és ne fingjon ki teljesen két év után...

Egyébként csak facebookozni és filmet fogok rajta nézni, no meg dolgozni (gépelgetni ezt azt), úgyhogy ebből a szempontból szeretném 'kényeztetni' magam: lehetőleg legyen jó a képminősége, illetve jó nagy tárhely, letöltött filmek.

Mindenképp szeretnék oldalsó számos izét is, ami van a billentyűzeten.

Hogyha valaki értette, amit itt fent összehordtam, és tudna segíteni, nagyon megköszönném. :) Márka, esetleg konkrét ajánlásokat várok.



2017. márc. 4. 07:51
 1/5 Szirty ***** válasza:

Szia!


A Dell Latitude sorozatot ajánlom figyelmedbe.

Olyat válassz amiben Intel HD video van, mondjuk i5 CPU és 4 vagy 8GB RAM.

Kijelző felbontás ha 1080p-t választasz, akkor 200 ezer fölött kell rászánnod. De ezek a gépek jók. Nem esik szét, strapabíró. Az akku minősége kiemelkedő. Az egyik gépem (Latitude D630) akkuja 7 (hét) évig bírta.

2017. márc. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Összeget nem írtál. 200k körül HP Probook 450, 300k felett Dell E5570. 200k alatt használt HP Elitebook 850.
2017. márc. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, kérlek ne haragudjatok, árat elfejetettem írni. Tekintve, hogy a mostani öt éve húzza, a következőt pedig szintén hosszútávra szerintem (lehetőleg anélkül, hogy évente kelljen szervizeltetni jó pénzért), 125 000 FT - 150 000 FT között gondoltam. (Húha, remélem jól kalkuláltam át.)

Nem tudom, hogy ekkora összegért milyen minőséget kapok, maximum felpótolom a kicsengetési pénzemmel...

2017. márc. 4. 17:06
 4/5 A kérdező kommentje:

Szétnéztem picit azok között, amit ajánlottatok, úgyhogy természetesen kénytelen leszek feltolni az árat 200 fölé.


Amikor a mostani laptopomat vettem, a hűtése miatt ajánlották a Lenovo márkát is. Ahhoz esetleg valaki tudna valami okosat hozzáfűzni? :)


(Köszönöm szépen egyébként a segítségeteket.)

2017. márc. 4. 17:16
 5/5 Szirty ***** válasza:

Hasonló szempontok szerint választok mint te.


Nekem fontos követelmény hogy strapabíró legyen (sokszor használom ipari környezetben).

Hosszú legyen az akkumulátoros üzemidő. Legyen megbízható, masszív, ne melegedjen. A kijelző matt legyen, ne fényes, tükröző és min 15.6" átlójú. Lehetőleg 1080p felbontásút választok ha belefér a költségvetésbe.


A grafikus teljesítmény lényegtelen, ezért olyat keresek amiben integrált Intel HD graphics video van.

Ettől nem lesz egy gamer gép természetesen, de cserébe keveset fogyaszt és kevésbé melegszik. Ugyanakkor CAD programok és fejlesztői programok számára így is tökéletesen megfelel a grafikus teljesítmény. A fullHD video lejátszáshoz is elég ez.


Min. 8GB memóriát teszek bele, kerülöm az AMD processzort. Az sajnos melegszik és sokat fogyaszt.


Az hogy van-e benne ujjlenyomat olvasó meg kamera, cseppet sem érdekel (jobb ha nincs, de olyat már nem nagyon lehet kapni).


Sajnos ilyen feltételek mellett új gép esetén 200 fölött kell perkálni.

2017. márc. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!