Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy elektronikus eszközt...

Ha egy elektronikus eszközt (mobil pl) vízbe ejtünk úgy hogy nincs benne aksi akkor is tönkremegy?

Figyelt kérdés
mert akkor ugye nem keletkezhet zárlat mivel nincs energiaforrás a készülékben, vagy hogy van ez?
2010. máj. 21. 21:59
 1/10 anonim válasza:
nekem olyan volt hogy a telóm bennhagytam a nadrágzsebbe és úgy lett kimosva:D kivolt kapcsolva aztán rátettem a fűtőtestre fél napra kiszárítani aztán jó lett:D
2010. máj. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nekem Thomsonnál volt ugyan ez a jelenség,egy panelt cseréltek ki benne valami 4-5ezer ftért és azóta is jól működik.
2010. máj. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

ma 22:17 vagyok

Bocsi nem ide akartam a választ.

2010. máj. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha kiveszed az akkut a telefonból (például SIM-cseréhez), és visszarakod, nem felejti el az időt. Nemsokan veszik ezt észre:) Tehát ez azért van, mert van benn egy pici elem. Ez tuti tönkremegy a víztől.

Régi telefonoknál (3210,3310,3410) egy kiszárítás után működött tovább... :) A mai csudagépeknél mér pici nedvesség is bajt szokott okozni.

Hiába nincs áramforrás, rövidzár nem keletkezhet (elvileg), de valamiért mégis tönkre megy - erősen velószínű.

2010. máj. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem az elem megy tönkre a víztől hanem a víz válik vezetővé és összeköt olyan részeket amiket nem kéne pl.: kondenzátorok - és + pólusait
2010. máj. 21. 22:27
 6/10 anonim válasza:
Nekem is lett már kimosva többször is, és semmi baja nem lett.
2010. máj. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha víz éri a nyákot, elkezdhet rohadni. Nekem csak eső érhette a K300-asomat, mivel kimosva nem volt, mégis elrohadt alul, ezzel garanciát vesztett, tölteni nem lehet, kuka...
2010. máj. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vízálló? Ha nem, akkor vége.
2010. máj. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
a réz olyan gyorsan redukálódik h2o hatására? o_o
2010. máj. 22. 11:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kotelezoen abban a pillanatban megy tonkre. Ha a viz tiszta lenne, nem lenne semmi baj csak ki kellene jol szaritani. Az a baj, hogy a nem tiszta (asvanyok stb) viz megmarja a rezet es idovel megszakadnak a vekony vezetekek. A viz nem csinal akkora rovidzarlatot, hogy tonkre is menjenen az alkatreszek esetleg ideiglenesen lebenitja oket, mert ket labacska kozott mas feszultsegszintek lepnek fel. Kiszaradas utan ez helyre all, de rez megy tonkre lassan. Egyeduli mentseg ha rogton szetszeded es lemosod pl. alkohollal es jol megszaritod.
2010. máj. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!