Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ezt az alkatrészt hogy kell a...

Ezt az alkatrészt hogy kell a helyére forrasztani?

Figyelt kérdés

[link]


Ez egy hangfalba a magassugárzó előtt van.

Mindegy hogy melyik szárán megy be az erősítőből érkező kábel?


2010. máj. 22. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Úgy néz ki, hogy ez a kondenzátor elektrolit kondenzátor, és non poláris. (a "sima" elektrolit kondenzátoroknak van negatív és pozitív sarka, ennek úgy látom, hogy nincs. De ha biztosra akarunk menni, tegyél fel egy képet a másik oldaláról is)


Szóval ha ez úgy van, ahogy gondolom, akkor mindegy, hogy melyik oldala melyik, hiszen a hangszóróra amúgy is váltakozó áram megy.


Egyébként én ezt a kondenzátor értéket kevésnek gondolom. 4 Ohmos hangszóróhóz biztosan kevés lesz!


Ha 8 Ohmos a magassugárzód, akkor a kondenzátor felülvágása miatt a -3dB -es pont kb 6000Hz -re fog tevődni, és innen visszafelé (frekvenciában nézve) 20dB/dekád meredekséggel fog vágni. (ha 4Ohm a hangszóród, akkor már csak kb 12000 Hz től fog rendesen szólni.)

2010. máj. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez a másik oldala:

[link]


A hangszóró 4 ohmos.

Gyárilag is ilyen volt benne, de akkor még 3 hangszóró volt benne.(2 dobozból csináltam 4 kissebbet)

Van még pont ilyen kondenzátor csak az 10uF-os.

Melyiket rakjam bele?

2010. máj. 22. 15:09
 3/6 anonim ***** válasza:

A link nálam nem működik.


És nem értem; hogyan csináltál 2db 3 hangszórós dobozból négy kicsit :D


De nem ez a lényeg. Hanem hogy az a hangszóró, ami a mély és középtartományt adja, hány Hz-ig megy. Mert ha az megy 12-13kHz -ig, akkor elég elé a 3.3uF. Ha csak mondjuk 4kHz-ig megy, akkor viszont 10uF -eset javaslom.


Nem ismerem sem a hangszórók típusát, sem azt, hogy most jelenleg hogyan vannak összeállítva, de...


Nem látom értelmét bonyolítani a kérdésnek, és össze-vissza jósolni. SZerintem tedd be előbb a 3.3uF-et és hallgasd meg. Ha kevés a magas, akkor tedd be a 10uF-et. Ha akkor meg sok, akkor a kettő közötti értéket javasolnék, mondjuk két db 3.3 -ast párhuzamosan kötve.


MÉg egy kérdés: ebből a magassugárzóból volt kettő egy dobozban, + 1 mélyközép, vagy pedig 3 utas hangdobozod volt?

2010. máj. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A hangszórót már összeraktam a 3,3uF-os kondenzátorral, a hangzás megfelelö.

A magassugárzó mellett egy ilyen hangszóró van a dobozban:

[link]


Azt elözö hangfal ilyen volt (ebböl lett 4 kisebb)

[link]

2010. máj. 23. 21:48
 5/6 A kérdező kommentje:

Itt a kondi hátulja mégegyszer


[link]

2010. máj. 24. 08:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát ha jó, akkor jó :-)


Pont ideális, hiszen a mély 5k -ig megy, onnantól "rohamosan" csökken az átvitele. A magas -a kondenzátor miatt 6k -tól megy. A kettő közötti "lyukat" pedig valójában ott sincs, mert a magas is szól valamennyire 6kHz alatt, de a mély is szól még 6kHz fölött is, de gyengébben, és így a két gyenge hangerő összeadódik. (ez lenne az ideális eset)


Ha úgy hallod, hogy mégsem igazi a dolog, akkor mérd végig a hangfal amplitudó menetét a frekvencia függvényében, az majd elárulja az igazságot ;) (csak 1 mikrofon, és egy számítógép kell hozzá, meg 1-2 program)

2010. máj. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!