Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyes...

Kozák Ervin kérdése:

Miért van az, hogy egyes lámpákra ráírják, hogy időkapcsolóval, vagy alkonykapcsolóval nem használható? Mi lehet az a kapcsolási paraméter ami károsítja a lámpát? (Nem a kapcsolási gyakoriság, hanem az eszköz van kizárva! )

Figyelt kérdés
Saját tapasztalatom is van az időkapcsolt lámpa (fénycső) gyors kiégésre, de ezt eddig nem tekintettem bizonyítéknak.
2018. márc. 6. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tekintsd bizonyítéknak. A fénycsövek, kompakt fénycsövek nem szeretik a sok ki-be kapcsolgatást.
2018. márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem a kapcsolási gyakoriság, hanem az időkapcsoló mint eszköz használata van kizárva! (A saját tapasztalatom is napi egy ki- és egy bekapcsolás esetére vonatkozik, nem gyakori kapcsolgatásra!)
2018. márc. 6. 15:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Ennek semmi értelme nincs. Valami félreértés, vagy nem tudom. Én még csak olyannal találkoztam, hogy fényerőszabályzóssal nem használható. Az csak izzóval működik, egy ledessel nyilván nem, az érthető is.
2018. márc. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!