Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen csatlakozót használjak?...

Milyen csatlakozót használjak? Alternatíva a jelenlegi helyett?

Figyelt kérdés

Két pólusú, könnyen csatlakoztatható és szétválasztható. 12V, max 10A.

Eddig 12V tápcsatlakozót (link lent) használtam de már az áram felétől melegszik és nem kifejezetten 1.5mm vagy vastagabb vezetékekre tervezték. Előtte a wago meg sem érzi az áramot, hideg a benne lévő vezeték vége is.

[link]



2018. jún. 14. 13:24
 1/5 A kérdező kommentje:
No, akkor itt a piaci rés. Nincs értelmes csatlakozó 12V-ra.
2018. jún. 14. 18:31
 2/5 anonim ***** válasza:
12 Voltra? Arra persze hogy nincs, ugyanis nem a feszültség jellemzi a csatlakozókat, hanem a rajta átfolyó maximális áramerősség. (Van maximális feszültség is, de az minden csatlakozónál több mint 12 Volt.) Én 15 Amperen használtam ilyen csatlakozókat, hosszú távon sem melegedtek: [link] Ez 60 Amperre van méretezve (ezért XT60), de van 30-as meg 90-es is belőle.
2018. jún. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten 12V-ra, csak nekem pont arra kell, így ezért írtam azt. Az nekem is tiszta, hogy nem a 12V-tól melegszik, hanem a rajta átfolyó áramtól. Kifelejtettem, hogy lehetőség szerint ne kelljen forrasztani a csatlakozókat. Az általam linkelt csatlakozók csavarosak, csak annyira pici vezetékvéget lehet beledugni, hogy simán kicsúszik, hiába van megtépve a csavar. Amikor megfogja, akkor sem túl bizalomgerjesztő.
2018. jún. 14. 20:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, ezek nem nagy áramok átvitelére lettek legyártva. Sima csoki nem lenne jó?
2018. jún. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor már inkább wago. Nem vagyok villanyszerelő, így nem tudom a nevét semminek, ami kellene (már ha létezik), nehéz így megtalálni valamit.

Van egy ipari tápegységem, abból wago-ban osztom el az áramot. Az állandóan működő eszközöknek egyből megy az áram a wago-ból, az időszakosan működőknek pedig a kijövő kábel végére van szerelve a fentebb linkelt csatlakozó, összedugom amikor kell, széthúzom amikor nem. Ezen csatlakozó kiváltására keresek valamit, amibe egy kicsit normálisabban lehet bekötni a kábeleket, valamint elbírja a nagyobb áramot. Olyasmit, mint egy 230V-os lengő csatlakozó, csak kisebb változatban. Csavarral bekötöm, összedugom és kész.

A másik amit keresek (ezen a ponton kellene új kérdést kiírnom), egy mondjuk 10 helyes gyűjtősín a wago mintájára, tehát a csatlakozások legyenek kapcsolatban egymással, ne különválasztva mint egy sorkapocsnál. A wago 5 helye kevés, egyben kapja az áramot, egyben továbbmegy a következő wago-ba, marad 3(+4), amiből tudok áramot adni az eszközöknek. Nem feltétlenül célszerű mindent egy tápegységről működtetni, de kicsit untam már, mikor az összes konnektort a dugasztápok foglalták el.

2018. jún. 14. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!