Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen fajta antennát csinálja...

Milyen fajta antennát csináljak vagy vegyek? Többi lent?

Figyelt kérdés

Csináltam egy rádió adót aminek kb. 85cm-es drót kellett és kb. 150-200m-ig sugároz el 3-5V(Volt)-al. Az adómra ráraktam 12V-ot és nőtt egy kicsit a hatósugár de az volt a probléma, hogy nagy lett a háttér zúgás (gondolom a gerjedés miatt). Ezt megoldottam alkatrész módosítással.

Tehát elég jól megy. Az lenne a kérdésem, hogy milyen antennát tegyek rá, mert ki szeretném rakni a háztetőre és, hogy milyen villám védelmet tegyek rá és, hogy hogyan kell rá szerelni. Azaz a hatótávolságot szeretném növelni. Amúgy nem kell miattam aggódni, mert nem fognak megbüntetni, mert falun lakom és ott nem ellenőrzik, hogy valaki feketézik-e. Máskülönben más is sugároz feketén a faluban. Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. júl. 23. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Áron! Tegyél ki egy képet a rádiódról, hogy tudjunk javaslatot tenni, a továbbiakban. Az a 85 cm-es drót az micsoda?
2018. júl. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez a kapcsolás lenne ez:

[link]

Az a 85cm-es drót az az eredeti antenna.

2018. júl. 23. 18:07
 3/4 A kérdező kommentje:
Amúgy bele lehetne építeni még RDS rendszert? Vagy ez már nagyon nehéz?
2018. júl. 23. 18:14
 4/4 anonim ***** válasza:

"Antennaként 40-50 centis szigetelt huzal megfelelő."


Egy adott frekvencián működő rádió antennahosszát nem lehet tetszés szerint megváltoztatni. + ebbe az eszközbe egy RDS t beleépíteni, legalább annyira bonyolult, mint maga az egész rádió. Bár gondolom ez valami kész cucc, csak az akkut, meg a mikrofont tetted rá. De nem baj, kísérletezzél. Jut eszembe: Ha az antennát távolabbra viszed, akkor gondot fog okozni a kábel vesztesége, amin felviszed. Az összes nyereséged elmegy rá.

2018. júl. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!