Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mik a minimum paraméterek...

Mik a minimum paraméterek Java programozáshoz?

Figyelt kérdés
Szeretnék tanulni programozni, és Android alkalmazásokat készíteni. Alapszintű játékokra gondolok. A kérdésem az lenne, hogy ehhez milyen gép kell? Intel Celeron n4000, 4gb ram és Intel hd graphics elég hozzá? Tényleg alap programokra gondolok, nincs programozói tudásom. Szóval egy ilyen gép jó lenne kezdésnek?

2018. szept. 18. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen. Meg lehet rajta tanulni programozni. De gondold meg, hogy milyen operációs rendszert telepítesz rá, ha amiatt döcög, akkor nyilván minden kínszenvedés lesz, a programozástanulás is. Meg fejlesztőkörnyezetből is lehet, hogy a legújabb Netbeans helyett jobban jársz egy csupasz fordítóprogrammal és szintaxiskiemelős egyszerű szövegszerkesztővel. (Ez bármilyen nyelvre igaz, sajnos konkrét programot nem tudok neked ajánlani, mert általában nem javában fejlesztek, a szövegszerkesztő meg oprendszerfüggő.)
2018. szept. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Android alkalmazásokat készíteni"

Ha Android Studio-t használsz:

"* 3 GB RAM minimum, 8 GB RAM recommended; plus 1 GB for the Android Emulator

* 2 GB of available disk space minimum,

4 GB Recommended (500 MB for IDE + 1.5 GB for Android SDK and emulator system image)

* 1280 x 800 minimum screen resolution"

Forrás: Android Studio - System requirements ( [link] )

2018. szept. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Monitor, billentyűzet.
2018. szept. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2018. szept. 18. 19:45
 5/6 anonim válasza:
Kotlint is érdemes lenne tanulnod (a Java mellett), ha az Android alkalmazásfejlesztés megtanulása a célod.
2018. szept. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De ha tökkezdő vagy, ne vegyél új gépet csak emiatt. Ha az android studio nem megy fel, akkor használd az eclipse-t (vagy legalább nézz utána, én pár éve simán fejlesztettem benne androidra).
2018. szept. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!