Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Honnan tudom hogy egy kapcsolá...

Honnan tudom hogy egy kapcsolás megvalósításához hány vezeték kell? Hogy kell számolni?

Figyelt kérdés

Például vegyük a kapcsolókat, az oktatóm mondta hogy az egysarkúhoz 2 vezeték, a kétsarkúhoz 4, a háromsarkúhoz 6, a csillárhoz pedig 3 vezeték kell a bekötéshez.

Nos én nézegettem a kapcsolási rajzokat, de nekem nem egyértelmű, hogy ezt most hogy kell számolni és ha például megkérdezi a csillárkapcsolónál hogy melyik az a 3 vezeték ami kell hozzá akkor nem tudnék rá helyesen válaszolni.


Például itt hogy jön ki négy?: [link]


Én csak annyit látok hogy a fázis belemegy a kapcsolóba és a kapcsolóból pedig a lámpákba, a nullánál pedig ugyan így.


2019. jún. 26. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Számoljunk.

fázis be - egy

fázis ki - kettő

nulla be - három

nulla ki - négy


Vannak még kétségeim, hogy csak hülyíted-e a népet, vagy mi.

2019. jún. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Még mindig nem nagyon értem. Vedd úgy, hogy teljesen sík hülye vagyok az egészhez, az elején a fázist és a nullát összekevertem, azt hittem hogy a fekete a nulla és a kék a fázis, tehát ehhez az egészhez 0 tudásom van.


Ezt a be-t és ki-t nem értem amit írtál, azt látom hogy 2 vezeték megy a kapcsolóba, akkor az a 2 a be, ami pedig a kapcsolóból kijön 2 az pedig a két darab ki? És így lesz 4?


Viszont ha így nézem akkor meg azt nem értem hogy a csillárnál hogy lesz 3.


[link]


Mert itt ha úgy nézem akkor egyszer belemegy a kapcsolóba, akkor ez eddig 1, ezután 2 kijön a kapcsolóból a lámpákhoz ez már összesen 3, plusz ott van még a nulla, ez plusz egy, így nekem 4 jön ki, nem 3.


Bocsi ha hosszú lett és kicsit érthetetlen, de mint láthatod nem nagyon értek ehhez.


Köszi az előző választ, és ha még lenne rám időd, hogy sikerüljön megértenem, akkor azt megköszönném.

2019. jún. 26. 17:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért 3, mert:

1 be a kapcsolóba

1 ki a kapcsolóból

A nulla, pedig nem megy át a kapcsolón, az egyből a fogyasztóhoz csatlakozik, ezért csak 1 kábel kell.

Így jön ki a 3, a rajz alapján legalábbis.

2019. jún. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!