Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Aggódnom kéne? Szervízbe...

Aggódnom kéne? Szervízbe adtam a gépem, de nem kaptam róla papírt.

Figyelt kérdés
Ma leadtam a Nikon szervízbe a fényképezőgépemet. A vírus miatt egyáltalán nem mehettem az ott lévők közelébe, volt egy kordon. Szóval ott kellett hagynom a gépem egy asztalkán egy kitöltött papírral. Viszont csak később eszméltem, hogy én viszont nem kaptam semmiféle papírt, hogy a gépet leadtam. De nem kell aggódnom, ugye? Elvileg holnap kiküldik futárral.

2020. márc. 17. 11:39
 1/5 Mr. V. ***** válasza:

Egy papírt miért küldenének ki futárral???


Ha nem kaptál "átvételi elismervényt", akkor ők nem is vették át. Így bárki bemehet helyetted, aki látott leadni a készüléket és azt mondja, hogy az övé és szépen kiadnák neki az elképzelésed alapján.


Átvételi elismervényt ahogy a nevében is szerepel; átadáskor, átvételkor kell kitölteni és mint cserét átadni a másik félnek, ezzel igazolod, hogy a rajta szereplő dolog (összeg, sorozatszám, stb.) a tied és te átadtad esetedben bevizsgálásra. Amennyiben nincs ilyen, bukta.


Képzeld el, hogy veszel valamit, de kidobod a blokkot, majd visszamész a boltba, hogy cseréljék vissza... blokk nélkül semmit, hiába vagy a biztonsági felvételen 2 órával korábban a termékkel távozva.


Tehát az átvételi elismervény egy hivatalos okirat. Ha az átvevő rájött, hogy hülye volt és elfelejtette átadni, talán van esélyed, de törvényileg, ha bíróságra kerülne az ügy, te semmit nem adtál be a szervizbe, hiszen nincs róla papírod.

2020. márc. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen gépet? Mikor? Kicsoda maga? Távozzon vagy rendőrt hívok!
2020. márc. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kellet volna kapnod átvételit. Elvileg rövidesen kell majd kapnod emailon munkalapot a cseh szervízből is.
2020. márc. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A jövőre nézve vésd észbe: ha kérdések merülnek fel, csak a dokumentum számít (papír vagy elektronikus) puszira semmit nem hiszünk el.
2020. márc. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
kellett volna papírt kapnod és hiba hogy otthagytad, vagy nem kérdezte rá, de valószínűleg minden rendben lesz. nem a lenyúlásra játszanak, ha elkészültek vele, jelentkezni fognak.
2020. márc. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!